Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz DP i wtryskowz bam


adam1974

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam mam programowo wywalone przez kolegę:)  soul87  i nic się nie włącza. Resztę to całe ustrojstwo wywaliłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kejsi napisał:

Łatwiej diagnostykę sai wyłączyć ?

Łatwiej ale czy prawidłowo? Ecu jest bardziej skomplikowane niż większości się wydaje. Sai to tylko część modułu odpowiedzialnego za grzanie katalizatora... A samo wyłączenie diagnostyki modułu sai nie wyłącza obsługi katalizatora... Więc Ecu dalej bawi się zapłonem paliwem i fazami z rana grzejąc coś czego nie ma... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soul87napisałem że łatwiej tak zrobić bo jest nawet manual na vortexie jak to zrobić, czy prawidłowo nie sądzę, nie mi to oceniać ja się nie znam na tym i z softem jeżdżę do Karola ?

Edytowane przez Kejsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, soul87 napisał:

Łatwiej ale czy prawidłowo? Ecu jest bardziej skomplikowane niż większości się wydaje. Sai to tylko część modułu odpowiedzialnego za grzanie katalizatora... A samo wyłączenie diagnostyki modułu sai nie wyłącza obsługi katalizatora... Więc Ecu dalej bawi się zapłonem paliwem i fazami z rana grzejąc coś czego nie ma... 

Teraz będzie mi gość inny robił program to zapytam go czy sai jest prawidłowo wyl. Żeby faktycznie nie lalo paliwa itd skoro wszytko wywalone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne 99% tunerów tak robi i nie wnika w to głębiej, tylko działa według przetartych już szlaków. Skoro błędów nie wywala, a o to głównie chodzi, to jest ok.

Pewnie nie wyszłoby to na jaw gdyby kolega soul87 nie podzielił się taką informacją i skoro taką rzecz potrafi zrobić lepiej to nic nie stoi na przeszkodzie żeby naniósł komuś taką poprawkę w sofcie.

Nie ma też co zarzucać Karolowi niefachowości, bo ze świecą szukać tak ogarniętego i pomocnego człowieka.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przem8 napisał:

Zapewne 99% tunerów tak robi i nie wnika w to głębiej, tylko działa według przetartych już szlaków. Skoro błędów nie wywala, a o to głównie chodzi, to jest ok.

Pewnie nie wyszłoby to na jaw gdyby kolega soul87 nie podzielił się taką informacją i skoro taką rzecz potrafi zrobić lepiej to nic nie stoi na przeszkodzie żeby naniósł komuś taką poprawkę w sofcie.

Nie ma też co zarzucać Karolowi niefachowości, bo ze świecą szukać tak ogarniętego i pomocnego człowieka.

@przem8 broń boże oceniać mi jak to zrobił Karol, bo nie mam pojęcia i jestem pewien że zrobił to jak należy, ja tylko pisałem że na vortexie jest manual jak wyłączyć samą diagnostykę, of top żeby nie szargać opinni człowieka który ma fach w ręku i nie jednego tunera mógłby wiele nauczyć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja zaszła trochę za daleko :) 

Każdy sposób jest dobry bo jest efekt taki którego klient oczekuje, i nie mówie Broń Boże że ktoś to robi źle...

Moim przekazem miało byc tylko to że da się to zrobić w inny sposób , w taki który całkowicie wyłącza moduł podgrzewania kata którego SAI jest częścią... 

Każdy ma prawo zadecydować czy chce wyłączyć tylko diagnostykę czyli ogłupić ECU żeby nie zgłaszało że coś go boli i niech sobie radzi dalej  samo ... czy może wyłączyć cały układ odpowiedzalny za sterowanie SAIem oraz grzaniem kata i ECU w swoich algorytmach nie będzie bez sensu odwoływać się do czegoś czego już w aucie nie ma... 

Pobocznym efektem tego zabiegu jest znacznie krótszy czas podtrzymania wysokich obrotow przy zimnym starcie silnika, który wbrew opinion nie słuzy jakiemuś "ssaniu" bo to nie jest silnik gażnikowy a sluzy tylko i wyłączeniu temu aby szybciej nagrzać katalizator, nie każdemu odpowiada taki efekt bo obroty opadają na niższe "dziwnie" szybko ;) 

ot tyle. 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio przy robieniu programu zapytałem czy mam sai dobrze wyl. i jest oki. Co do obrotów jak auto jest po nocy i nie stoi w garażu myślę że obroty są wyższe ok. 1.5 minuty. Mówił że może mi to zrobić na 30sek. Albo wyl. Może to zrobię bo i tak muszę jechać na korektę po wymianie IC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...