Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja ksenonów przez diagnostę


petrosdbz20

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak ta od strony silnika. Trochę podniosłem na włączonym aucie więc chyba nie powinno być problemu bo świeciły tak jak na zdjeciu.

 

20200522_212908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jak będą mrugać, to wiesz która śrubką opuścić :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubka nad kierunkiem od czego może być bo nie było żadnej reakcji jak zacząłem nią kręcić?


Myślę, że nie będą bo podniosłem minimalnie lewą, poza tym i tak wybieram się na SKP żeby mi ustawili jak należy. W sumie wymieniałem tylko klosze w lampach ale były demontowane więc na pewno się trochę rozregulowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga jest od ustawienia kąta światła względem osi poziomej, czyli nią ustawiasz, aby lewa lampa świeciła w prawo, nie w lewo, żeby nie oślepiać kierowców ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to bixenony w B7 nie świecą jakoś super. Nie wiem czy to wina barwy swiatła czy samych żarników ale nie ma efektu wow.

Posiadam fabryczne Philips Xenstart 4850K.

Da się jakoś polepszyć te lampy czy one po prostu tak mają?

W poprzednim aucie zwykłe H7 w nowych lampach świeciły nie gorzej.

Edytowane przez gordo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gordo napisał:

Da się jakoś polepszyć te lampy czy one po prostu tak mają?

Zmodyfikować lampy i wsadzić projektor bosch al(taki jak w b8). Będą świeciły szerzej,z lepszym odcięciem,lepsze oświetlanie znaków i lepsze drogowe.

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pila24 napisał:

Zmodyfikować lampy i wsadzić projektor bosch al(taki jak w b8). Będą świeciły szerzej,z lepszym odcięciem,lepsze oświetlanie znaków i lepsze drogowe.

Niedawno wymontowywałem lampy, czyściłem od środka i wstawiłem nowe klosze więc ta opcja odpada bo nie chce się mi znowu bawić w demontaż i rozklejanie.
Jakieś inne palniki ewentualnie które zaświecą lepiej?
Nie wiem czy nie mam jeszcze fabrycznych które już mają 15 lat ale nie widać, żeby były wypalone bo barwa światła dosyć ładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gordo napisał:

Niedawno wymontowywałem lampy, czyściłem od środka i wstawiłem nowe klosze więc ta opcja odpada bo nie chce się mi znowu bawić w demontaż i rozklejanie.
Jakieś inne palniki ewentualnie które zaświecą lepiej?
Nie wiem czy nie mam jeszcze fabrycznych które już mają 15 lat ale nie widać, żeby były wypalone bo barwa światła dosyć ładna.

Rozklejanie lamp z b7 to prosta sprawa,żadne palniki nie pomogą jak odbłysnik soczewki jest juz w złym stanie-wypalenie nie jest widoczne w barwie tylko w słabym świeceniu lamp. Projektory z b8 pasują p&p do b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pila24 napisał:

Rozklejanie lamp z b7 to prosta sprawa,żadne palniki nie pomogą jak odbłysnik soczewki jest juz w złym stanie-wypalenie nie jest widoczne w barwie tylko w słabym świeceniu lamp. Projektory z b8 pasują p&p do b7

Prosta ale trzeba również demontować zderzak.

Czyli ogólnie lampy w B7 nie są mistrzami świecenia nawet jak są nowe skoro jest opcja aby wymienić odbłyśnik z B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gordo napisał:

Prosta ale trzeba również demontować zderzak.

Czyli ogólnie lampy w B7 nie są mistrzami świecenia nawet jak są nowe skoro jest opcja aby wymienić odbłyśnik z B8.

To niestety fakt że demontaż tych lamp jest trudny,opcja wymiany palnika pojawiła się jak ktoś odkrył iż projektory boscha nowszej generacji  (czyli z b8) mają takie samo mocowanie jak te z b7. Te nowsze projektory to jeszcze w 2016r montowali (a może i dłużej) w niektórych autach bo są udane.

Bosch al.jpg

Z lewej projektor b8 a prawy z b7

20200106_130312.jpg

Edytowane przez pila24
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to u siebie niedawno, wymiana odbłyśników od B8 i jest o wiele lepiej. Żaden palnik nawet za 300zł nic nie da jak są ujowe odbłyśniki i brudne soczewki oraz zmatowione klosze. Naprawdę warto, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić aktualnie ten osprzęt z lamp do B8 tj. soczewki i odbłyśniki?

Edytowane przez gordo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamykam, bo robi się kopia innego tematu. Tutaj @gordo możesz zapoznać się z tematem

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...