Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rdza na tylnej klapie, tuż pod mocowaniem wycieraczki


bartkobe

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus,

ruda szarpnęła się na klapę i idzie jak burza. Jakiś miesiąc czy dwa temu była co najmniej połowę mniejsza.

Pomóżcie mi określić jakie mam opcje?

Ukłony.

IMG_3977.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiać albo szukać drugiej bez rdzy i najlepiej jakby była w kolorze. W przypadku naprawy trzeba wyciąć szybę żeby to dobrze zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy świetle stop jest czysto? U mnie jest to samo i dodatkowo przy świetle stop. Ja klapę spisałem na straty, bo wydaje mi się że u mnie to wyłazi gdzieś od środka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stać mnie na B5 :) 

dzięki za podpowiedzi.

Znalazłem na googlach dobrego blacharza. Podjechałem i mówi że trzeba całą klapę wymienić i nie będzie się bawił w takie pierdoły, bo za miesiąc przyjadę z pretensjami że znowu wyłazi :( lipa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka opcja, żeby to przynajmniej spowolnić: miejscowo papierem ściernym i jakimś Hameritem czy innym rdzozabijaczem i zakleić folią 3m (tylko ten fragment). Skoro klapa i tak spisana na straty to przynajmniej odroczę wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz to odraczać skoro i tak jest do zrobienia? Przecież nie jest to nie wiadomo jaki wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wycięcia szyby ciężko to będzie zrobić,chociaż robiłem podobną rdzawkę bez wycinki ( tylko nie w audi i nie było tej uszczelki pod szybą)i 2 rok się trzyma

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacharz powiedział że musi pomalować cały element, co kosztuje 400 zł. Do tego dochodzi usługa demontażu i montażu szyby. Także to nie jest jakiś pikuś i jak mogę zrobić jakiś workaround który kupi mi dajmy na to rok przy koszcie na poziomie kilkudziesięciu złotych, to się ku niemu naturalnie skłaniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi malować całego elementu ,tu akurat można pomalować do przetłoczenia wąski pasek jeśli  niżej klapa  jest ok ,ale i tak dochodzi wycięcie szyby żeby to dobrze zrobić ,taniej wyjdzie kupno dobrej klapy w kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...