Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MAZDA 6 VS VOLVO S60 VS SUBARU LEGACY


.Pablo.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki . Nadszedł czas by powoli myśleć o zmianie fury na coś młodszego . Rocznikowo celuje w auta w 2015r i mam dylemat co wybrać. na chwilę obecną mazda do mnie przemawia najbardziej jeśli chodzi o wygląd , nie zawodny silnik i w miarę dobrą dynamikę . Mowie tu o 2,5 litrowej benzynie. Volvo wygląda staro w tej budzie z 2015roku i środek nie zachwyca. Legacy albo się kocha albo nie nawidzi. Jedynym plusem jest napęd na 4 kola . Macie jakieś styczności z tymi autami?  Wady, zalety usterkowość. Czytam po forach i zbieram informacje na co się w końcu zdecydować. Czekam na opinie i sugestie.

Edytowane przez .Pablo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym Ci zależy jeśli chodzi o samochód ale mozesz jeszcze rozważyć Citroena C5. Jeździłem takim 5 lat więc wiem co mówię. Jest naprawdę godny uwagi, tyle że raczej z dieslem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o volvo s60 czy s80, bo s70 to nie jest produkowane od bardzo dawna. I dla ścisłości to subaru legacy, bo leganzy to w daewoo szukaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, przem8 napisał:

Chodzi o volvo s60 czy s80, bo s70 to nie jest produkowane od bardzo dawna. I dla ścisłości to subaru legacy, bo leganzy to w daewoo szukaj :D

Słownik t9 sobie pozmieniał nazwy ale już poprawione. Czego chce od auta hmmmm dynamiki ,wiem że w benzynie wolnossącej nie będzie to odczuwalne jak u mnie w dieslu 200KM i 400Nm ale ma to jechać przyzwoicie. Auto ma zmieścić 2 dorosłe osoby i dwójkę dzieci. Silnik jak najmniej awaryjny. I żeby cieszyło oko jak moje teraz, ma 13 lat sline i jak postawie przy młodszym to moje aż tak staro nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecę C5, ewentualnie 508

za audi nie będziesz tęsknił.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marcin4x4 napisał:

Ja również polecę C5, ewentualnie 508

za audi nie będziesz tęsknił.

Audi jeździłem 15 lat teraz czas na inne marki. Też myślałem o C5 ale silniki benzynowe słabe są. Takie duupowozy dla emerytów jak Toyota avensis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ 508 biała perełka i panorama kozak w uj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc trochę zmieniam kierunek i za radą kolegów mam nowych faworytów mondeo , mazda , c5 i 508. Problem z tymi  dwoma ostatnimi jest taki że w wersji benzynowej jest tych aut bardzo mało . wyglądem też nie powalają na kolana zwłaszcza tył tych aut. Bedę się musiał nimi przejechać żeby zobaczyć jak to w rzeczywistości jedzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C5 o benzynie nie ma co myśleć, jest tylko 1.6 który jest za słaby do takiego samochodu i ma swoje problemy. W dieslach masz 2.0 140 lub 163KM i 2.2 chyba ok. 200 KM. Ja miałem wersje 163KM, silnik bardzo fajny, jedynie skrzyna aut. troche go zamula. Pozatym rewelacyjne auto na trasy...cichy, super wygodne fotele no i hydropneumatyka :)  Samochód jest nastawiony na komfort i nie zacheca specjalnie do dynamicznej jazdy 

Do Mondeo przymierzalem sie jako nastepcy C5, też bardzo fajne auto. Tutaj w benzynach jest wybor tylko wszystkie bardzo dużo pala, przynajmniej w polaczeniu z automatem...to byl wlasciwie jedyny powod dla ktorego ostatecznie nie kupilem Mondeo. 

Edytowane przez proarnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem w grę wchodzi tylko silnik bezynowy. Tak się dzisiaj złożyło że miałem u siebie 508 i mazde6. Zdecydowanie wygrywa mazda jeśli chodzi o wnętrze, pozycję za kierownicą. Przy moim wzroście 194cm to z 508 z tyłu mało miejsca zostaje. Czekam teraz na jakieś Mondeo może przyjedzie to odchacze kolejne na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazda 6 też spoko auto i zdecydowanie najlepszy silnik benzynowy w stawce, pamiętaj że je się też chipuje :)

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad mazdą cx5 z 2013.Trafiłem autko fajne pierwszy właściciel, 38k przebiegu, bezwypadek, ale po jeździe próbnej stwierdziłem ,że to tandeta  na maxa. Dla mnie badziewie i tyle. Plastiki wyciszenie porażka, pasażer z tyłu  słyszy jak paliwo się przelewa w zbiorniku..Moje stare b7 wykończone wyciszone bije ta głowę tą mazdę, która kosztuje nie mało. Wole kupić stare oklepane audi niż mazde które ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mlodziak22 napisał:

Myślałem nad mazdą cx5 z 2013.Trafiłem autko fajne pierwszy właściciel, 38k przebiegu, bezwypadek, ale po jeździe próbnej stwierdziłem ,że to tandeta  na maxa. Dla mnie badziewie i tyle. Plastiki wyciszenie porażka, pasażer z tyłu  słyszy jak paliwo się przelewa w zbiorniku..Moje stare b7 wykończone wyciszone bije ta głowę tą mazdę, która kosztuje nie mało. Wole kupić stare oklepane audi niż mazde które ładnie wygląda.

Tak jak wspomniałem jeżdżę Audi 15 lat najpierw B5(6lat) teraz b7 sline (9lat). W MAGDZIE III chyba nie siedziałaleś bo wykończenie i tapicerka lepsza jak w B7. W końcu to przepaść jeśli chodzi o roczniki bo mazda z 2015 a b7 z 2006. Fakt mazda dalej to tylko średnia półka a Audi premium ale mi się mazda 6 III podoba. Nie przywiązuje wagi do marki i kupuje to co mi się podoba, jest nie za wodne i ma dużo koni. Plus dla Mazdy za 2.5 litrowa wolnossaca benzynę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mlodziak22 napisał:

Moje stare b7 wykończone wyciszone bije ta głowę tą

niestety nowsze audi również bije na głowę, audi i BMW z podstawowymi modelami zeszły do poziomu skody / hyundai

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2019 o 17:22, .Pablo. napisał:

nie zawodny

 

21 godzin temu, .Pablo. napisał:

nie za wodne

 :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vertus69 napisał:

 

 :facepalm:

T9 sam sobie pisze co chce. Trzeba będzie baczniej zwracać uwagę czy znowu nie zamieni słowa. A jak się pisze to wiem. Nie musisz mnie poprawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda Skyaktiv jest bezkonkurencyjna ogólnie.
Ogólnie mazdy mechanicznie są super dobrymi autami. Jakby nie korozja to byłyby praktycznie autami idealnymi.

Gdyby nie to, że nie moja półka cenowa to brałbym z miejsca.

Jedyny mankament to, że dużo tego kradną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...