Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie reaguje na pedał gazu (ASN)


Bakonfs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu borykam się z problemem technicznym, dotyczącym pedału gazu.

Nie ma znaczenia czy auto jest rozgrzane, czy jadę na benzynie czy na lpg, auto nie reaguje na gaz i tylko dopiero gdy odpuszczę pedał i znowu wcisnę auto zaczyna reagować i jedzie.

To dzieje się tylko przy niższych obrotach jadąc wolno lub z pod świateł.  Problem od pewnego czasu się nasila i występuje częściej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy udalo się rozwiazać problem?

Mam ta sama przypadłość i nie wiem od czego zacząć :( a do mechanika wole isc z wiedza bo inaczej mi pół auta wymieni i problemu nie rozwiąże..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być potencjometr,ale np. u mnie winna była wtyczka na czujniku temp.powietrza dolotowego.Urwane zabezpieczenie i lekko zsunięta wtyczka  eliminowała praktycznie normalna jazdę.Auto zachowywało się jak gdyby przeszło w tryb awaryjny.10 s roboty prze sprawdzeniu a może problem się rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna wskazówka :hi: 
W 3.0 ASN temp. powietrza mierzona jest za pomocą przepływomierza jakby co, nie ma osobnego czujnika w dolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.8T masz ją po prawej stronie na  kolektorze  dolotowym widoczna na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2019 o 10:08, Bakonfs napisał:

Problem od pewnego czasu się nasila i występuje częściej .

Rozwiązałeś problem bo wygląda ze i mnie to dopadło..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Robero321 napisał:

Rozwiązałeś problem bo wygląda ze i mnie to dopadło..

 

A odczytuje położenie pedału gazu w blokach silnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2020 o 14:32, pila24 napisał:

A odczytuje położenie pedału gazu w blokach silnika? 

Jeszcze nie sprawdzałem w poniedziałek  wieczorem postaram się odpalić VCDSa pamiętasz może który to blok ?

Dzisiaj miałem dziwny objaw kiedy rozłączyło mi i spadły obroty nie odpuszczałem nawet na sekundę gazu tylko wcisnąłem do oporu i też nie było różnicy dopiero po kilku sekundach około 6-8 sekund zaczął się wkręcać na obroty. 

Trochę dziwne jak by potencjometr był padnięty to raczej w określonym położeniu. W skrajnym maxymalnym nie powinien być wytarty więc teoretycznie powinien działać a tu przerwa trwała bez znaczenia na położeniu pedału..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer bloku chyba 61,62. Możliwe ze jest problem z wtyczką przy pedale gazu,pierw sprawdź vcdsem czy odczuje w ogóle pozycję płynnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem idzie płynnie aż do kick down choć osiąga go dość szybko przy 87,9 %

Nie zmienia to faktu że potenciometr idzie płynnie chyba że się mylę na wszelki wypadek wrzucam logi 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Robero321 napisał:

Sprawdziłem idzie płynnie aż do kick down choć osiąga go dość szybko przy 87,9 %

Nie zmienia to faktu że potenciometr idzie płynnie chyba że się mylę na wszelki wypadek wrzucam logi 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

 

Zrób komplet logów dynamicznych,może coś ciekawego w nich się znajdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Winowajcą był "nowy" bo nie cały rok  pracował czujnik stopu zakupiony w ASO...

Rozpinał napęd skrzyni na kilka sekund 

Znalazłem stary czujnik montowany naście lat temu w fabryce popodginałem blaszki w środku i działa jak ta lala..

Przejechane tysiąc kilometrów bez ani jednego przerwania gazu czyli "rozpięcia skrzyni.."

Nowe czujniki mają zmienioną konstrukcję w środku to jakaś porażka pękają małe plastikowe prowadnice w środku i czujnik nie działa prawidłowo a w starym wystarczy blaszki podgiąć i jest ok.

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...