Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w silniku A4 B9 2.0 TFSI


urzyk7890

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam pytanko w sprawie waszych doświadczeń odnośnie wymiany oleju.  interwał olejowy zgodnie z instrukcją serwisową przewiduje jego wymianę po przejechaniu 30k lub 2 latach.  ja mam samochód od stycznia br i do dnia dzisiejszego przejechałem dokładnie 15k. Oleju jak do tej pory ubyło na poziomie 2 kresek na elektronicznym bagnecie (łącznie 10 kresek pomiędzy min a max), więc raczej nie bierze. Bardziej mnie zastanawia kwestia czy nie wymienić oleju wcześniej, a już na pewno nie po 2 latach eksploatacji !!! Jak to wygląda w Waszym przypadku? Robiliście w swoich A4 przegląd olejowy wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej to się wymienia max po 15tkm lub co roku. Jak ktoś lubi sobie "polatać" to wymienia częściej. Nie sugeruj się tym co mówi instrukcja w tym przypadku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecytowanie 15k, a już szczególnie pierwsza wymiana. Też się przez chwilę zastanawiałem, ale nawet serwis Audi mówi max 18k km albo rok. W serwisie mogą Ci nawet ustawić nowy interwał na 15k tak jak mi zrobili w B9 juz przy drugiej wymianie po 30k km.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdzieś po dwóch miesiącach jazdy komputer sam zmienił okres na 15k/1 rok - najwyraźniej jeżdżę w sposób, który wymaga częstszej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, urzyk7890 napisał:

Witam serdecznie,

Mam pytanko w sprawie waszych doświadczeń odnośnie wymiany oleju.  interwał olejowy zgodnie z instrukcją serwisową przewiduje jego wymianę po przejechaniu 30k lub 2 latach.  ja mam samochód od stycznia br i do dnia dzisiejszego przejechałem dokładnie 15k. Oleju jak do tej pory ubyło na poziomie 2 kresek na elektronicznym bagnecie (łącznie 10 kresek pomiędzy min a max), więc raczej nie bierze. Bardziej mnie zastanawia kwestia czy nie wymienić oleju wcześniej, a już na pewno nie po 2 latach eksploatacji !!! Jak to wygląda w Waszym przypadku? Robiliście w swoich A4 przegląd olejowy wcześniej?

max do 10000km

jak jezdzisz tylko po miescie na krótkich odcinkach to max 8000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lomax211 napisał:

10 tyś lub 1 rok razem z wszystkimi filtrami.

Najbardziej trafne parametry obsługi olejowej wg. mnie.

Za bardzo z tego powodu nie "zbiedniejesz" a silnik na pewno "podziękuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2019 o 11:22, fiziek napisał:

wilę zastanawiałem, ale nawet serwis Audi mówi max 18k km albo rok. W serwisie mogą Ci nawet ustawić nowy interwał na 15k tak jak mi zrobili w B9 juz przy drugiej wymianie po 30k km.

Pozdrawiam

Dzwoniłem do ASO z takim pytaniem że jakbym chciał wymienić olej przed terminem cyklicznego serwisu to oczywiście mogę to zrobić. Koszt usługi w ASO to bagatela 1200 zł !!! za samą wymianę oleju i filtra oleju. Olej jaki jest zalany w 35 tfsi  to Castrol 0w20 - i taki zalecają przy wymianie. Koszt samych części w serwisie to 830 zł !!! plus dodatkowo usługa i wychodzi 1200 zł. 

Ponieważ nie lubię przepłacać tak znacząco za podstawową usługę, wymienię sobie olej sam koszt oryginalnego oleju z filtrem wyniósł mnie 276 zł z przesyłką. Olej wymienię u znajomego za 100 zł i mam ok. 850 zł w kieszeni. Do ASO pojadę kiedy komputer wskaże mi właściwy termin przeglądu - czyli za ok. rok czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JFH napisał:

dochodzi jeszcze pytanie jaki olej wlać,

VW zaleca 0W20

 

Jakiś czas temu rozeznawałem sprawę. Generalnie olej musi spełniać norme 508.00 i to jest podstawa. Audi leje Castrola z ta normą i jest to olej 0w20

Z tymi interwałami wymiany to nie wpadałbym w paranoje. Wymiana co 15 kkm powinna być wystarczajaca jesli samochod nie pracuje w jakichś super trudnych warunkach. Ale oczywiście krzywdy silnikowi się nie zrobi jeśli będzie się wymieniać nawet co 5 kkm jak ktoś chce. W moim poprzdnim aucie był wymieniany co 30 kkm, sprzedawałem go jak miał ponad 200 kkm i silnik jakoś nie sprawiał wrażenia że sie zaraz rozleci. Zreszta samochód pozostał w znajomych rękach i dalej jeździ bez najmniejszego problemu.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w każdym nowym aucie, które do tej pory posiadałem robiłem pierwszą wymianę po okresie docierania czyli, po pierwszych 1,5-2 tys. km. Potem już co 15 tys. km. I teraz moje pytanie. Jaki filtr oleju jest (nr katalogowy) do 2,0 TFSI 150 KM i jaki nr korka oraz podkładki/uszczelki? Cena w ASO za taką usługę jest chora więc kupię swój olej i chciałbym dokupić właśnie oryginalny filtr i korek aby na przeglądzie nie wyszło, że coś było kombinowane. Czy coś jeszcze jest potrzebne do oprócz tych rzeczy, które wymieniłem wcześniej? W końcu auto jest na gwarancji od 3 tygodni :) .

Oczywiście olej będzie z normą 508.00/509.00. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piteks napisał:

WAUZZZF41LA060179

filtr oleju - 06L 115 562 B

korek spustu oleju z uszczelką - 06L 103 801

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dev napisał:

filtr oleju - 06L 115 562 B

korek spustu oleju z uszczelką - 06L 103 801

Może głupie pytanie ale jestem laikiem w tym temacie :D . Czy ten filtr funkcjonuje tylko jako wymienny wkład z uszczelką, a korek już ma wbudowaną uszczelkę? Wszędzie gdzie szukam, to wyskakuje wkład oraz sam korek:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie chcąc zakładać kolejnego wątku chciałbym tylko dopytać czy interwały olejowe w B9 można dowolnie ustawić poprzez urządzenie diagnostyczne tj. np 10kkm i 365 dni?

W maździe robiłem to z poziomu menu w aucie tutaj widzę wszystko z testerem...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko interfejsem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2022 o 18:37, Dev napisał:

tylko interfejsem

Dev czy możesz mi sprawdzić czy moje auto posiada GPF?

WAUENAF43JA076148
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misiek671 napisał:

Dev czy możesz mi sprawdzić czy moje auto posiada GPF?

WAUENAF43JA076148
 

nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...