Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 problem z odpalaniem


Arashpk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Audi A4 B6 1,8 T 150 km 276 tys przejechane , LGP +PB wymiana rozrządu 30 tys temu tak samo jak sprzęgło z dwu masą jak i kompletny remont silnika , jak coś więcej napisać o aucie piszcie w komentarzach bo w sumie żaden ze mnie mechanik :) 

 Od dłuższego czasu mam problem z moim Audi B6 z 2002 roku , odwiedziłem już kilku mechaników i po wymianie wielu elementów dalej jest problem . Mianowicie chodzi o problem z odpalaniem wcześniej miał problem na zimnym np po nocy krecił kręcił cos w stylu tak jak by nie było benzyny , odpala zawsze najpierw na benzynie później przełącza się na gaz , instalacja Agis . teraz nie ważne czy ciepły czy zimny dalej mieli i mieli , im szybciej odpalę po zgaszeniu np 2 min to odpala ładnie , później zaczyna mielić ale nie już tak długo jak rano , padło na czujnik obrotów wałka rozrządu , nie pomogło , wymieniony czujnik położenia wału też nic nie dał , czujniki temperatury ok są , pokazuje na kompie temp 93stopnie , kilka dni temu zaczęła mi wyć pompa paliwa , gdzie niedawno też wymieniłem filtry w tym i paliwa , myślę mam już winowajcę , kupiłem wkład do pompy , wymieniłem odpalam , mieli , odpaliło super pompa już nie wyje , ale problem z odpalaniem jest dalej . Myślę no nic może gaz , reduktor jakiś gazu bać co kol wiek , ale nie ma różnicy taki sam problem jak świeci się kropka gazu czy benzyny , odłączałem nawet gaz i jest to samo , jeszcze myślałem ze może tworzy się mieszanka benzyna gaz i przy odpalaniu najpierw gazu sie pozbyc musi tego mieli , nie wiem porostu już mi pomysłów brakuje , sonda lamba pokazuje poprawnie , obroty przy odpaleniu ok , jeszcze jutro sprawdzę świece chociaż nie powinny być jakieś słabe bo z rok temu były nowe kupowane , na kompie nie pokazuje żadnego wypadania zapłonu nic , jedynie ubogą mieszankę gazu , taka jeszcze dziwna sytuacja , przy ruszaniu na zimnym tak jakby z 1 biegu obroty ok itp a on sie zachowuje jak by abs się załączał , w sensie tak się jak by dławił ale obroty są ok  , i kolejna dziwna sytuacja jak juz odpali to np radio na zapłonie było na 10 vol , to przy odpaleniu jest radio  włączone ale pokazuje 0 vol , ogólnie nie ma z samochodem żadnych problemów w ciągu jazdy , nie czuć aby coś przeskakiwało czy aby falowały obroty , ani razu nie zgasł podczas jazdy a nie nie zwolnił bądź nie przyspieszył sam z siebie , nie jest to może jakiś mega ciężki problem , dopóki mam dobry akumulator i jest ciepło gorzej przy pierwszych mrozach , 

 

Więc pytanie do was  : ktoś ma może jakieś podejrzenia ? może zna jakiegoś magika od Audi w Lublinie to proszę o kontakt 

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręcałeś gaz w butli czy tylko bawiłeś się włącznikiem gazu?

21 minut temu, Arashpk napisał:

jedynie ubogą mieszankę gazu

Silnik po remoncie i dalej go krzywdzisz. Zrób jeszcze podstawową diagnostykę vagiem w postaci logów, może akurat coś wyjdzie. W dziale diagnostyka masz wszystko opisane.

W okolicach lublina masz https://pl-pl.facebook.com/SOFT.MOD.Performance.Lublin

Karol ogarnia znakomicie 1.8t więc powinien Ci pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy poprawnie to sprawdziłem ale może na podstawie tego ktoś się wypowie  .... kolejny mechanik załamuje ręce , rozrząd sprawdzony ustawiony dobrze jest , 33FB3EE4-84CD-4F17-B697-8C465FD7283E.png

4D631A3E-AC3A-4113-9F36-06D279BB00D3.png

Edytowane przez Arashpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty masz takich mechaników którzy tak samo robią jak Ty zrobiłeś te logi to powodzenia w rozwiązaniu problemu. Ty czytałeś wogóle jak robimy logi i jakie czy gdzieś coś ktoś tam powiedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arashpk napisał:

  .... kolejny mechanik załamuje ręce , rozrząd sprawdzony ustawiony dobrze jest , 33FB3EE4-84CD-4F17-B697-8C465FD7283E.png

4D631A3E-AC3A-4113-9F36-06D279BB00D3.png

Kolejni forumowicze załamią ręce jak zobaczą Twoje logi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...