Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 1.8T (AVJ) - brakujący wężyk podciśnienia


Xerven

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ostatnio borykam się z kilkoma problemami w mojej audi, ale najpierw polecono mi powymieniać wężyki (wiele było poprzecieranych, starych, widoczne pęknięcia).

Po wymianie większości, zobaczyłem że jednego brakuje, znaczy był urwany. Nie mam pojęcia gdzie on prowadzi, ponieważ żadnego miejsca nie mogę znaleźć, ani reszty wężyka.

Czy ktoś mógłby mi jakoś opisać gdzie ten wężyk powinien iść? Jestem totalnym amatorem w mechanice samochodowej, lubię pogrzebać i poczytać ale pewne sprawy mnie przewyższają :)

 

Zdjęcie nie moje, tylko poglądowe. Oznaczyłem miejsce gdzie był przerwany wężyk.

4169_engine.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie miałeś kolektor zmieniany na coś z B5. Tam wężyk szedł do regulatora ciśnienia paliwa.

 

Swoją drogą takiego paździerza, żeby miał przetartą rurę od przepustnicy to jeszcze nie widziałem. Co ty żeś kupił :D

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Emejcz napisał:

Swoją drogą takiego paździerza, żeby miał przetartą rurę od przepustnicy to jeszcze nie widziałem. Co ty żeś kupił :D

 

To nie moje foto :) zdjęcie z internetu, ale tylko zaznaczyłem gdzie brakowało wężyka.

Czyli mogę normalnie go zaślepić i nie powinno się z nim nic dziać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powinieneś mieć taki kolektor:

1544805108733_bulletin

 

Skoro masz inny to zapewne możesz zaślepić (pod warunkiem, że ktoś nie podłączył jeszcze czegoś inaczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przejrzałem to ze wszystkich stron i nie ma nigdzie miejsca na wężyk.

Zaślepiłem, mam nadzieję że wcześniej żaden druciarz niczego innego nie wykombinował.

Dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor masz prawidłowy. Ja mam identyczny. Do tego króćca nie jest w AVJ nic podłączane. Idzie tam zaślepka 035133335.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy potrafi mi któryś z kolegów odpowiedzieć gdzie powinien być podłączony przewód zaznaczony na zdjęciu.  Silnik 1.8t AVJ Screenshot_20230224_173141_OLXpl.thumb.jpg.387ea225f3ac775e13313aa53de8a2a7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...