Skocz do zawartości
IGNOROWANY

niskie ciśnienie oleju


pawel1993r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Ma ktoś pomysł co to może być komunikat na fisie "niskie ciśnienie oleju". Błąd jaki podaje VCDS 16058 przełącznik ciśnienia oleju dla zredukowanego ciśnienia oleju P164D00 z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W moim przypadku nadal nie wiem. Objawy są przy jeździe po mieście przy temp. powyżej 28 stopni na zewnątrz. Na postoju, na wolnych obrotach wyskakuje ciśnienie oleju po dodaniu gazu znika, walczę z tym już półtora roku. Wymienione wszystko co było możliwe i co związane z olejem. Dwa tygodnie temu sprawdzili instalację i poprawili jakąś cewkę bo bardzo się grzała. Od tamtej pory kontrolka się jeszcze nie zapaliła, ale też nie było wyższych temperatur, więc oni sami nie są pewni. W ASO krótka piłka "trzeba wymienić silnik." :D :D :D. Dodam że wszystko jest sprawdzone, szklanki, panewki, ciśnienie, wymieniona pompa, słynny trzpień, czujnik i jeszcze cholera wie co tam wymieniali. Ci moi mechanicy już mi dali na około znać bym już do nich nie przyjeżdżał z tym problemem, bo już pomysły im się skończyły :D. A nie byle jacy i pierwsi pod ręką mechanicy. Jak się zapali to teraz oleję i zobaczę co będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kastech napisał:

poprawili jakąś cewkę bo bardzo się grzała

co to za cewka?

Odma sprawdzona?

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wymieniony a odma sprawdzona, u mnie komunikat wyskakuje po 10 sekundach od odpalenia  nie ważne czy silnik ciepły czy zimny 

Edytowane przez pawel1993r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to że ciśnienie jest takie samo na jałowym biegu jak i po dodaniu gazu (po dodaniu gazu wskakuje na 2 bary po czym spada do 1.8 chodź obroty są utrzymywane nadal) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2019 o 12:57, kastech napisał:

Witam.W moim przypadku nadal nie wiem. Objawy są przy jeździe po mieście przy temp. powyżej 28 stopni na zewnątrz. Na postoju, na wolnych obrotach wyskakuje ciśnienie oleju po dodaniu gazu znika, walczę z tym już półtora roku. Wymienione wszystko co było możliwe i co związane z olejem. Dwa tygodnie temu sprawdzili instalację i poprawili jakąś cewkę bo bardzo się grzała. Od tamtej pory kontrolka się jeszcze nie zapaliła, ale też nie było wyższych temperatur, więc oni sami nie są pewni. W ASO krótka piłka "trzeba wymienić silnik." :D:D :D. Dodam że wszystko jest sprawdzone, szklanki, panewki, ciśnienie, wymieniona pompa, słynny trzpień, czujnik i jeszcze cholera wie co tam wymieniali. Ci moi mechanicy już mi dali na około znać bym już do nich nie przyjeżdżał z tym problemem, bo już pomysły im się skończyły :D. A nie byle jacy i pierwsi pod ręką mechanicy. Jak się zapali to teraz oleję i zobaczę co będzie. 

Kolego i jak opanowalem problem.. Mam tosamo po wymianie pompy oleju i wałków balansujacych... Nie mam siły.. Jakie powinno być ciśnienie oleju.. Na zimnym i rozgrzanym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że to jakaś cewka. Wymienili bo bardzo się grzała i miesiąc minął i jest spokój.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kastech napisał:

Okazało się że to jakaś cewka. Wymienili bo bardzo się grzała i miesiąc minął i jest spokój.

 

 

Doprecyzuj tą "cewkę" - może ten co robił podpowie co to za ustrojstwo nerwy szarpie :)

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu. Po wymianie: pompy, czujnika, kompletu wszystkich panewek, kpl. rozrządu, sprawdzeniu wałka rozrządu. Problem nadal występuje...

Przebieg 110 tys km 2014 Q5  obecnie porzuciłem temat, auto stoi od 3 mies w garażu, a ja przesiadłem się do innego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dowiem się jaka to cewka. Mechanicy nie odbierają telefonu. Pewnie myślą że znów się zapala i mają mnie gdzieś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kastech napisał:

Niestety nie dowiem się jaka to cewka. Mechanicy nie odbierają telefonu. Pewnie myślą że znów się zapala i mają mnie gdzieś :) 

zadzwoń z innego numeru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...