Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup samochodu z wypowiedzianym przez sprzedawcę OC?


A4B5Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam zamiar zakupić auto, które jest obecnie ubezpieczone i opłacone do października.

Sprzedawca obniżył mi cenę auta o 200 PLN i dla mnie cena jest OK, bo to auto "do 5000 PLN", lecz warunkiem będzie podpisanie dokumentu zrzeczenia się OC, aby On otrzymał zwrot za niewykorzystane dni.

Powiedzcie mi w jakiej ja jestem sytuacji, tj. ile mam dni na znalezienie własnego OC, aby była zachowana ciągłość.

Zawsze miałem OC poprzedniego właściciela i nie mam jeszcze w tym temacie doświadczenia ;)

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oc do tego dnia do kiedy jest wypowiedziane przez sprzedającego. Czyli np. jeśli wczoraj kupiłeś samochód i sprzedający powiedział, że zabiera OC od jutra, lub po jutrza to znaczy, że masz tylko tyle czasu, a potem nie ma OC a samochód już jest na Ciebie od wczoraj, czyli już Ty nie masz ciągłości w OC. Także najlepiej to dogadać się ze sprzedającym. Chyba, że już wycofał.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką datę wpisze ale będziesz musiał wykupić nowe w trybie natychmiastowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, A4B5Fan napisał:

Witajcie.

Mam zamiar zakupić auto, które jest obecnie ubezpieczone i opłacone do października.

Sprzedawca obniżył mi cenę auta o 200 PLN i dla mnie cena jest OK, bo to auto "do 5000 PLN", lecz warunkiem będzie podpisanie dokumentu zrzeczenia się OC, aby On otrzymał zwrot za niewykorzystane dni.

Powiedzcie mi w jakiej ja jestem sytuacji, tj. ile mam dni na znalezienie własnego OC, aby była zachowana ciągłość.

Zawsze miałem OC poprzedniego właściciela i nie mam jeszcze w tym temacie doświadczenia ;)

Dziękuję

w momencie zakupu auta kup nowa polise i z głowy

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po auto mam lecieć jutro, jeśli zdobędę pieniądze (dałem zaliczkę).

Podpisu na tym wypowiedzeniu jeszcze nie złożyłem, także muszę z nim ustalić datę, np. niech da mi tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Dev napisał:

w momencie zakupu auta kup nowa polise i z głowy

Tu kolega podał Ci w tej sytuacji najlepszą i klarowną opcję.

Nie masz nic zagmatwane i nie interesuje Cię co sprzedający robi ze swoją polisą (czy ją wypowiedział,czy wypowie, czy jeszcze nie wiadomo co wymyśli).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę sprawdzić czy auto posiada kartę pojazdu, ponieważ sprzedawca jej nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, A4B5Fan napisał:

Jak mogę sprawdzić czy auto posiada kartę pojazdu, ponieważ sprzedawca jej nie ma?

Odpuść sobie tego grata bo tutaj są jakieś cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, latałem dziś tym autem i jest OK.

Przepisy mówią, że mamy dostarczyć podczas rejestracji kartę pojazdu, jeśli została wydana.

Tylko w jaki sposób mam to sprawdzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wiem jak to sprawdzić (jest rubryka w dowodzie).

Dzwoniłem przed chwilą do właściciela i sprawdził, w rubryce jest podane "karty pojazdu nie wydano", także jest OK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...