Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głuche puknięcie przy zmianie z 1 na 2


Fr0styyy.

Rekomendowane odpowiedzi

Hi.

Odkąd posiadam auto czyli jakiś miesiąc, nie wiem po jakim czasie od kupna ale zauważyłem strasznie irytujący objaw a mianowicie dosłownie słychać jak skrzynia przełącza bieg z 1 na 2 i dzieje się to tylko z 1 na 2. Nie jest to odczuwalne, co prawda przełączenie biegu z 1-2 nie zawsze jest płynne, czasami jest większy lub mniejszy poślizg sprzęgła jakby nie do końca dobrze było wysterowane.

Jak to się objawia? Ruszam powoli z jedynki, skrzynia zmienia bieg na drugi, sprzęgło jeszcze nie jest całkowicie zasprzęglone, gdy już zasprzęgli to słychać puknięcie, ale już po tym jak bieg jest wbity, jakieś 0.5 sekundy albo sekundę po tym.

Z początku myślałem, że to dwumas, auto ma 150kkm a ze względu na charakterystykę DSG uznałem, że już jest do wymiany i wymieniałem, ale pukanie nie ustąpiło (do tego olej, filtr i wszystkie uszczelnienia wszystko ori z ASO). Jak skrzynie miałem na wierzchu to oczywiście sprawdziłem luz na półosiach i jest na lewej, minimalny, łożysko raczej szcztywo siedzi w gnieździe, na prawej jest już wyczuwalny luz, obstawiałbym na łożysko dyferencjału ale to musiałbym rozebrać... Dodatkowo jest też dziwny objaw, bo przy gaszeniu jest dźwięk jakby rozklekotany dwumas, tak, klekot/stukot to dobre słowo żeby to opisać. Normalnie śłychać jakby dwumas był w stanie agonalnym, ale tak nie jest, bo przed wymianą też tak było (właśnie dlatego wymieniłem dwumas). Dziś wziąłem auto na podnośnik i złapałem za przednie koła i kręciłem przód/tył i właśnie ten dźwięk było słychać, ale bardziej z mechanicznej strony skrzyni, nie tam gdzie siedzi mechatronika i kosz sprzęgłowy tylko bardziej pomiędzy tą mechatroniczną częścią a mechaniczną, tak bym powiedział.

Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Jest to naprawdę strasznie irytujące, czasami też jest szarpnie redukując 3-2-1 ale na to nie ma reguły. Na postoju po jeździe autem pokazuje spalanie 0.9l/h więc chyba prawidłowe, na P/N pokazuje 0.6l/h.

 

Co mi innego przychodzi do głowy to wymiana solenoidów i kosza sprzęgłowego, ale to raczej nie rozwiąże problemu tego irytującego dźwięku przy gaszeniu auta. Aaa czasami ten dźwięk przy ruszaniu słychać, przy manewrowaniu do przodu i do tyłu na parkingu, ale nie zawsze.

Jakby coś tam było wyrobione, luźne, nie mam pojęcia...

Jeszcze jedna sprawa to wibracje napędu, od 100km/h w górę czuć jakby koła były nie wyważone itd. ale to bym celował właśnie w ten dziwny luz w skrzyni/półosie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2019 o 22:48, Fr0styyy. napisał:

Nikt nigdy nie miał problemów z stronic? ?

Ja mam dźwięk takie kliknięcie z 3 na 2 lub na 1 z delikatnym szarpnięciem. Nie zawsze to się dzieje. Wycailem ze przy zejściu na niższy bieg przy powrotach 1400-1600  lub 1200 tego klepnięcia nie ma... ? słychać jakby widełki przełączające miały jakiś luz... dziwne, ze przy zejściu w dół tylko to słychać... może mechatronica i za małe ciśnienie mu podaje... nie wiem już sam. Tez to irytuje...  jak auto wypala dpf to brak tych „klepnięcia”

To co ty przedstawiłeś to mam czasami jak wyjeżdżam z garażu i zmienia z 1-2 tak jakby jakiś zawór ...? 

Ogolnie to ta skrzynia zaczyna mnie irytować ? 

Robiles szybka adaptacje bez kompa ? Może Ci coś pomoże ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas będę wymieniał duży zestaw naprawczy, sprzęgło i zobaczę co jeszcze tam, jeszcze trochę to chyba zrobię sobie specjalizacje z rozbierania stronic ?

20200307_102012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 21:50, Fr0styyy. napisał:

Za jakiś czas będę wymieniał duży zestaw naprawczy, sprzęgło i zobaczę co jeszcze tam, jeszcze trochę to chyba zrobię sobie specjalizacje z rozbierania stronic ?

20200307_102012.jpg

Pochwal się jakie efekty napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 21:50, Fr0styyy. napisał:

Za jakiś czas będę wymieniał duży zestaw naprawczy, sprzęgło i zobaczę co jeszcze tam, jeszcze trochę to chyba zrobię sobie specjalizacje z rozbierania stronic ?

20200307_102012.jpg

Co tam się narobiło ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...