Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż skrzyni biegów 2.0 Tdi caga


Pawlowaty112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zabrałem się wczoraj za wymianę sprzęgła i dwumasy w mojej Audi mam do was pytanie czy ktoś ściągal skrzynie samemu? Narazie poodkrecalem wszystko dookoła oprócz wydechu mam tam problem z tymi 3 śrubami za cholere nie mogę ich ruszyć nie obejdzie się chyba bez cięcia. Co trzeba jeszcze odkręcić żeby skrzynia mi wyszła bez oporu? Rozrusznik też? Przeguby odkrecilem drążek od maglownicy który idzie do kierownicy wysprzeglik odpialem na górze skrzyni te wodziki od gałki odkrecilem mocowanie tłumika do skrzyni i oczywiście blokady na sprzegle też w postaci trzech śrub. Myślę że chyba ten wydech odkrece i mi zejdzie na dół bo teraz odkrecilem mocowanie poduchy skrzyni i obniżyła się o jakieś 2 cm może max raczej na pewno tłumik blokuje. Niech mi ktoś opiszę co to robił co należy sobie najlepiej i najszybciej poodkrecac żeby mi zeszła bez problemu :)z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem już sobie z skrzynia zdemontowalem wszystko mam problem z dwumasa chce wymienic w niej łożysko te w środku ale za cholere nie wiem jak to ma wyjść czytałem tutaj że jest jakiś oring ja nic nie widzę ktoś ma jakiś. Pomysł? Łożysko mam wyjechane zakręce i od razu słychać 

https://ibb.co/qJjBsqb
https://ibb.co/L0LQ4x8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że wymieniasz komplet sprzęgło + dwumasa to po cholerę chcesz w starej dwumasie wymieniać łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem taki plan wymienić same łożyska ze względu na hałas bo innych objawów nie miałem natomiast po zdjęciu okazało się że dwumasa jest rozklekotana sprezyna w środku jest peknieta itp dziwne że nie telepalo ani nic kupiłem po regeneracji dwumase za 500 zł mam gwarancję rok na nią zobaczymy ile to polata większość osób się wypowiada że miesiąc i pada ale gadałem z ludźmi którzy to montowali i jeździli na tych regenerowanych tyle co na nowych oryginalnych więc.. No zobaczymy mam już dwumase teraz tylko włożyć spowrotem te skrzynie a bez kanału i podnośnika jest w ciul ciężko najgorsza jest górna śruba od rozrusznika nie wiem jak ja przykrece bo z odkreceniem nie miałem problemów 3 przedłużki i poszło elegancko ale włożyć te loche.. Masakra. W bmw skrzynia waży 2 razy mniej wkladalem ja dosłownie rękami nacelowalem i przykrecilem tutaj nie ma opcji jakoś lewarkiem muszę podjechać i lewarowac ja do góry powoli celowac i skreca. Dodatkowo urabala mi się śruba od maglownicy i nie odkrecilem jej tylko musiałem wyjmowac sam ten drążek od magla z wezykami itp... Ten frez cały. Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włożyć tą skrzynie bez kanału to faktycznie trochę gimnastyki będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poleglem.. Nie ma opcji włożyć jej bez kanału na lezaco lewarowalen podkladalem cudowalem udało mi się złapać tylko dolne trzy śruby górnych nie ma opcji.. Dzisiaj zabiera znajomy laweta auto odemnie i na podnośniku mi to wsadza także jak ktoś nie ma podnośnika ani kanału nie brać się wgl za to :) ściągnąć ściągnąłem bez problemu ale włożyć nie ma opcji samemu za ciężka jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek  za próbę  bez kanału  jesteś  większym  debesciakiem  niż ja ?

To jest kawał  skrzyni  jak w traktorze 

Dobrze  że  jesteś cały  i wszystkie  zębysą  ?

Edytowane przez Luk2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: No rzeczywiście szacun kolego. Bez kanału ja bym nawet się za to nie zabierał, jeszcze samemu. Nie dziwię się że skrzynia Cię pokonała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...