Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju


Michu301

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż chłopaki zastanawiam się czy to nie może być coś poważnego  głownie chodzi mi o jakiś wyciek pod klapą wrzucę wam zdjęcia jak to wygląda (to znajduje się tuż za chłodnicą)

Audi A4b5 1.6 benzynka 1997r.

Z góry dziękuje i pozdrawiam :D

Snapchat-528590584.jpg

Snapchat-804319364.jpg

Snapchat-1874641414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na wyciek spod uszczelki pokrywy zaworów. Wymiana jest dość prosta a sama uszczelka to około 50 PLN.

Trzeba dokręcić kluczem dynamometrycznym a nie na łokieć bo jak się nierówno dokręci to może i tak podciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie sprawdzę na pewno! :)

 

Mam jeszcze do Ciebie pytanie bo nie mogę zlokalizować przyczyny... A mianowicie mam problem z dziwnym hałasem jak w załączonym filmie...

Dodam, że został wymieniony w ostatnich 6msc. napinacz hydrauliczny oraz pompa wspomagania a problem nadal jest.

 

Z góry dzięki za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba ANA więc raczej ma napinacz sprężynowy. Ale to tylko dla zachowania precyzji.

Poluzuj napinacz (klucz 17 - instrukcja jest np. w książce "Sam naprawiam"). I zdejmij pasek napędu alternatora, wisko i pompy wspomagania. Odpal silnik i sprawdź czy puka. Jak nie puka to może być jeszcze wałek wisko bo pompę i napinacz jak piszesz wymieniłeś. Jak dalej puka to już raczej wewnątrz silnika - rozrząd, pompa oleju itd.

Tylko pasek napędowy przed odpaleniem musisz zdjąć całkowicie a nie tylko poluzować bo jak się wkręci gdzieś w kółka na odpalonym silniku to narobi niezłego burdelu. To się powinno dać zrobić bez zdejmowania przodu.

Jak będziesz wymieniał uszczelkę pod pokrywą zaworów to dokładnie obejrzyj wałek rozrządu i to co pod nim może znajdziesz przyczynę hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wymieniłem w dn. dzisiejszym uczelkę pokrywy zaworów ale problem z wyciekiem oleju nie został rozwiązany,

poniżej link do tematu (masz może pomysł co może być przyczyną?)

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...