Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 Tfsi CDN po dłuższym postoju ciężko pali


mateuszis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Mam problem z odpalaniem silnika po dłuższym postoju tak do 2h dopóki nie wystygnie. 

Zaczęło się od tego gdy na autostradzie w Niemczech przy 220km/h nagle odcięło moc bez żadnego checka czy innej kontrolki, zakończyło się tym że nie można było obciążać silnika kręcąc go wyżej niż 4 tyś/obr. 

Mechanik zdiagnozował za niskie ciśnienie na pompie wysokiego ciśnienia, okazało się że wina leży w przewodach elektrycznych, problem rozwiązany i można kręcić do czerwonego i nic nie odcina jednak problem z odpalaniem pozostał. Autko mogę trzymać na rozruszniku i bez dodania odrobiny gazu za skarby nie odpali, czasem zdarza się że odpali i odrazu zgaśnie. Rozgrzany pali na dotyk.

Żadnych błędów na desce ani na komputerze diagnostycznym, nówki świece oraz cewki, nowa odma, lane tylko 98. 

Może ktoś miał podobny problem lub spotkał się z taką anomalią? 

Pozdrawiam 

Edytowane przez mateuszis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wczoraj wieczorem na trasie przy około 100 na godzinę straciłem moc i auto mimo dodawaniu gazu zwalniało. Gdy się zatrzymałem silnik chodził nie równo i przy próbie ruszenia zdechł.  Z trudem go odpaliłem. Trzepotało silnikiem i kopciło na szaro no i brak mocy do jazdy. Dalsza podróż laweta?.

w poniedziałek z kolega podłączę go pod komputer i zaczynam szukać przyczyny.

Dodatkowo czułem pod maska zapach intensywny zapach paliwa. Żadnych błędów na desce nie pokazalo?

odezwe się jak coś wyjdzie, a może ktoś to już przerobił?

pozdrawiam

Edytowane przez heyAndrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padl ci ktorys wtryskiwacz i leje paliwo.. wykrec swiece i jak np otworzysz drzwi kierowcy to w zbiorniku zalacza sie elektryczna pompa paliwa i wtedy bedziesz widzial w ktorym cylindrze nachodzi paliwo.. nowy wtryskiwacz + olej i filtr (w oleju jest teraz pelno paliwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Kixi 4 dzięki za podpowiedź ?, miałeś racje,ze zalewa świece. Po podłączeniu kompa wykazało błąd cewki. Wymieniliśmy ja,a przy okazji świece i auto po kilku minutach zaczęło chodzić normalnie. Wymieniłem od razu olej jak zalecales bo faktycznie było czuc benzynę spod korka? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza jego była trafna, że zalewa mi świece :), ale nie był to wtrysk tylko cewka. Miałem komputer pod ręką i pokazał usterkę więc w czym problem?

Edytowane przez heyAndrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie pisalem o wtrysku, przy objawach, ktore opisales na poczatku zalewal ci wtryskiwacz, na uszkodzonej cewce czy swiecy silnik lekko drzy, nie ma pelnej mocy a komputer po pewnym czasie wylacza wtryskiwacz, wiec nawet mozna z tym jechac.. wiem bo mialem kilku klientow, ktorzy przyjechali kilkadziesiat km do mnie na 3 cylindrach.. U ciebie nadal obstawiam, ze zawiesil sie wtryskiwacz... Byc moze teraz ostygl i sie odblokowal i zaczal pracowac normalnie, niekiedy drobinka jakiegos "brudu" potrafi zablokowac wtryskiwacz w pozycji otwartej i leje ciagle paliwo do cylindra i objawy jak opisales na poczatku... przy lejacym wtrysku komputer wykazuje rowniez wypadanie zaplonu.. ja na twoim miejscu sprawdzilbym jeszcze najlepiej w okolicy domu zrobic tak, zeby sie rozgrzal i kilka razy przeciagnac go do czerwonego pola, wtedy wtryskiwacz pracuje na maksymalnym otwarciu i albo padnie znowu, albo faktycznie go "przedmuchalo" i bedzie ok... bo lepiej zeby to stalo sie pod domem niz gdzies znowu w trasie..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jutro go rozgrzeję i przeciągnę kilka razy

jeszcze raz dzięki za podpowiedzi

 A tak przy okazji, dostrzegłem,że mam popękane gumy na dolnych obu przednich wahaczach(banany)a konkretnie na tulejach. Moje pyt. do Ciebie czy polecasz wahacze firmy Lemforder? Tak przeglądam na allegro i można je dostać za 260 zł, ale bez sworzni, a np. w Inter carsie Delfhi mają po 380zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Przeciagnalem go kilka razy na czerwone i do tej chwili zadnych problemów. 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...