Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebna pomoc: Modze AHU


Ryszu_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Siemaneczko, Dobry Wieczór!?️

 

Ostatnio wpadło w moje ręce Audi A4 B5 1.9 TDI 90km / AHU. Troszke polatałem serią, choć nie do końca wierzę żeby tak się zbierało 90 kucy. Nie ważne, o co chodzi...?? Postanowiłem zrobić jakiś projekt. Poczytałem już tyle postów i odpowiedzi i każdy zaprzecza każdemu. Może najpierw napiszę jakie graty chcem wsadzić, później pytania jakie mnie nurtują, a Wy moi drodzy jak ktoś ma jakieś rady miło by było gdyby liznął jakiegoś pościka.

 

A wiec tak, co chcem wsadzic:

-Turbo BRD lub GTB17VK

-Downipe 3'/2,5' + przelot 2,5' (zastanawiam się nad dwiema końcówkami "Y" + przepustnica)

-Wtryski te co mam dac do regeneracji + wymiana końcówek na 230

-FMIC centralny + dolot + map sensor z końcówką 051C 

-Wałek rozrządu SDI (38E)

-Kolektor ssący z AWX 

-Program

-Blow off = tu konkretnie nie mam wybranego, ale słyszałem ze HKS'a są dobre

-Pompe 11m

-Mocniejszą kompletną dwumase

-Wskaźniki: • Doładowanie 

                      •Temp oliwy

                      •EGT 

-Chłodniczkę oleju z ARL'a

 

 

 

Chyba wszystko, jak sobie przypomnę to dopisze xD. Ale w mojej głowie tak jak pisałem wcześniej jest dużo pytań:

1. Kute korby?

2. Kuty korbowód?

3. Lepszą góre? Jak tak to od czego?

4. Lepszy dół? Jak tak to od czego?

5. Skąd mocniejszą dwumase?

 

Pisze posta dosyć późno i już mi mózg nie pracuje, zawijam z garażu do mojej Bejbi i liczę pany na podpowiedzi. Wszystkie informacje chłone i koduję w głowie bo lubię moją pracę która jak widać przemieniła sie w hobby? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego musisz zrobic układ podciśnień, ogarnąć kompa by współgrał z podciśnieniami.

Pytania 1-2 sobie daruj, pytanie 3-4 to w zasadzie swap silnika, pytanie 5 - dwumas mozesz od bidy dać z AWX i kompletne sprzegło z awx, na te moce wystarczy. jak chcesz grubiej to swap skrzyni i sprzegło 240 z BRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wporządku, jeśli chodzi o blow offa przemyśle temat. Zastanawia mnie kwestia tych podciśnień, kompa mam już wsadzonego 16 bitów jeśli o to Ci chodzi. A jeżeli chodzi o program to dopiero jak wszystko pozbieram, wpakuję w moją niunie, wtedy laweta, zawiozę chłopakowi i będzie stroił na spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wysterowanie podciśnień, mógłbyś bardziej rozwinąć myśl?? Albo prive albo tu jak wolisz. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...