Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odszkodowanie z winy sprawcy. Audi a4 b8 2013r


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciał bym się Was dowiedzieć co myślicie o tej wycenie i kosztach naprawy. Wycena to 1,500zł na zamiennikach... Liczę na oryginalne części tak jak to było przed kolizją. 

Zniszczeniu uległy: tylnia klapa, zderzak, czujniki parkowania.
 

20190527-155003.jpg
IBB.CO

Image 20190527-155003 hosted in imgbb.com
20190527-155938.jpg
IBB.CO

Image 20190527-155938 hosted in imgbb.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się tą wyceną, to sprawdzę na czym Cię oszukali. 1500 zł nawet nie pokrywa kosztu lakierowania tych elementów. Domyślam się że wycenę zrobili na podstawie fotek nadesłanych przez Ciebie. Przy uszkodzeniach zderzaków nie jest możliwe dokonanie prawidłowej wyceny szkody bez zdemontowania zderzaka. Pod jego skorupą znajdują się wzmocnienia, ślizgi i zaczepy, które przy uderzeniach ulegają uszkodzeniu. Ułamany zaczep zaś kwalifikuje cały element do wymiany. Należy także sprawdzić podłogę bagażnika (zdjąć wykładzinę, wyjąć koło zapasowe), czy nie ma odkształceń. Powinieneś zatem napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela i żądać oględzin pojazdu przez rzeczoznawcę. Na oględziny umów się w warsztacie, gdzie jest możliwość zdemontowania zderzaka (kosztem pracy mechanika obciążysz ubezpieczyciela). Ponadto w obecności fachowca, rzeczoznawca nie pozwoli sobie na zbytnią nonszalancję w ocenie uszkodzeń i kosztu ich naprawy.  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam zdjęcia w prywatnej wiadomości.

Tak wycena była zrobiona na podstawie zdjęć, dodam jeszcze że szkoda była dwa miesiące temu tylko czekałem na pomoc ze strony znajomego w tej sprawie ale widzę że muszę sam to ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę nudny jak zawsze, oddaj do ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wyślij kompletny dokument (całość) wyceny szkody, bo najważniejsze są ostatnie dwie strony kosztorysu. Tam ubezpieczyciel ma obowiązek umieścić informacje o zastosowanych rabatach, korektach i uwagach. Musi podać także nazwę producenta lub dostawcy części zamiennych. W kosztorysie zastosowano rażąco niską stawkę rbg (75 zł to zaledwie połowa normalnej stawki), nie uwzględniono odnowy lakieru (cieniowania) na elementach  sąsiadujących z lakierowanymi.Nie napisałeś, czy zdejmowałeś już zderzak, a chcąc sporządzić odwołanie od wyceny warto by było uzasadnić ujawnieniem nowych, niewidocznych dotąd uszkodzeń. Skorzystaj z innej możliwości przesłania dokumentu, bo "uwielbiam" wchodzić na takie stronki jak Imgur.com i czyścić potem pocztę z ich reklam.

19 godzin temu, Dev napisał:

będę nudny jak zawsze, oddaj do ASO

Istotnie trochę przynudzasz, choć w tym przypadku możesz mieć rację, bo "szkoda była dwa miesiące temu", co daje ubezpieczycielowi argument, że być może uszkodzenia pod skorupą zderzaka powstały wskutek innego zdarzenia.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat ASO nie głupi, robisz auto na ori częściach, w historii auta masz info że auto było naprawianie i wszystkie wymienione części Plus na wszystko gwarancja 24 miesiące.

W przypadku sprzedaży jest info co jak gdzie i kiedy,  i nie jest robione u Ryśka w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopot w tym, że o ile do drobnych napraw w ASO (wymiana zderzaków, przednich błotników, lusterek, reflektorów) nie można mieć większych zastrzeżeń, to już większe ingerencje w blacharkę stanowią spory problem. ASO zwykle nie mają dobrych warsztatów blacharskich, a nawet jeśli mają, to wiele prac wykonują uczniowie (praktykanci), to samo dotyczy grubszych prac lakierniczych.  Nie bez racji funkcjonuje przekonanie, że jakość usług ASO w żaden sposób nie przystaje do stosowanych tam cen.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO w przeciwieństwie do warsztatu Zenka ma określone wytyczne i musi się ich bezwzglednie trzymać.  Jezeli podpadną to w przypadku jednego auta kary producenta idą w dziesiątki tysiecy zlotych, jak nie lepiej.

Wiem jak się robi na warsztatach I wiem jak się robi w ASO a sam jestem podwykonawcą naprawczym. Pilnuja kazdego detalu bo potem to oni, a nie ja mają przej... ne. Mi mogą co najwyzej wypowiedzieć umowę która i tak mam w d...

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

.Nie napisałeś, czy zdejmowałeś już zderzak, a chcąc sporządzić odwołanie od wyceny warto by było uzasadnić ujawnieniem nowych, niewidocznych dotąd uszkodzeń.

Zderzak nie był ściągany bo w warsztacie pierw prosiłem o sprawdzenie belki tylnej czy nie została naruszona ale odradzili mi ściągać go i po chwilowych rozmowach zrezygnowałem ze ściągania tego zderzaka.  Co do ślizgaczy i innych rzeczy nie miałem pojęcia myślałem, że jest wszystko ok jeśli zderzak się trzyma. Czy taką diagnozę mogę przeprowadzić w pierwszym lepszym warsztacie? Bądź sam sprawdzić?

Co do zdarzenia. Całe zdarzenie miało miejsce w korku więc nie było tam zawrotnych prędkości. Jakimś trafem tylko błotnik się schował do środka i oberwała jeszcze klapa. Została wezwana policja.

Cały dokument PDF został wysłany na prywatną wiadomość.

Edytowane przez Kodii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kodii napisał:

Jakimś trafem tylko błotnik się schował do środka i oberwała jeszcze klapa.

Plastiki mają to do siebie, że dość łatwo wracają do pierwotnego kształtu. Z blachą już jest gorzej, a skoro błotnik i klapa bagażnika uległy odkształceniu, to znaczy że ów "traf" był konkretny. Jeśli zderzak ma ułamany zaczep, lub widoczną pajęczynkę drobnych pęknięć, to muszą go zakwalifikować do wymiany, tym samym kwota odszkodowania wzrośnie o ponad 2 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to zderzak według znajomego powinien zostać wymieniony. Nie nadaje się do lakierowania.

https://ibb.co/7zs2Hgr
https://ibb.co/kmJDh8K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...