Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup kompresora-sprężarki - pomoc w wyborze


kazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem kompresora/sprężarki do garażowych prac (przedmuchanie, dopompowanie, ewentualnie pomalowanie jakiegoś elementu itp.).

Jednak niechałbym na ten cel wydawać więcej niż 500zł (za sam kompresor), czy w tej cenie znajdę coś co wystarczyłoby na takie cele i troszkę pochodziło?

Lepiej wybierać kompresor olejowy czy bezolejowy? 1T czy 2T? Czy pojemnośc butli 50l wystarczy? 

Co udało mi się znaleźć i wygląda godne polecenia: 

1. 

KOMPRESOR-OLEJOWY-SPREZARKA-50L-3-8KM-ZE
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 489 zł - KOMPRESOR OLEJOWY SPRĘŻARKA 50L 3,8KM ZESTAW 8 EL. (8287633130). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

 

Posiadam kilka narzędzi z tej firmy i dają radę 

2. 

KOMPRESOR-SPREZARKA-50L-GERMANN-ZESTAW-N
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 498 zł - KOMPRESOR SPRĘŻARKA 50L GERMANN +ZESTAW+NAO+2xOIL (7227169225). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

3. 

KOMPRESOR-REGULATOR-ODWADNIACZ-50L-100L-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 459 zł - KOMPRESOR REGULATOR ODWADNIACZ ( 50L 100L 115L ) (8416327549). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Jestem przekonany że producent tego wszystkiego jest jeden (made in china) różnią się tylko plastikami czy naklejkami :D

Może ma ktoś coś innego godnego polecenia? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat mam firmy bass polska tyle ,że 100l i jest ok do klucza ,malowania  itp ,są też 50l ,może sobie zerknij ,lepsze 2t olejowy,czy wystarczy Ci 50l ,wszystko zależy co będziesz robił, ja swoim auto spokojnie pomalowałem,  ale teraz kupił bym min 150l, do malowania lepszy , bo o ile pistolet mini daje radę ,to przy dużym często się włącza

Edytowane przez greg2505
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu również stałem przed takim dylematem jaki kompresor kupić do użytku domowego. W moim przypadku sprawa była dosyć prosta gdyż z góry było założenie że kompresor nie będzie służył do zaawansowanego lakierowania więc butle o pojemnościach od min. 100L w górę nie wchodziły w grę. Masz całkowitą rację że te wszystkie budżetowe kompresory są made in czajna, różnią się od siebie jedynie nazwą i kolorem, parametry również są przekłamane co do wydajności a i podobno butle mają mniejszą pojemność niż deklarowana. Ja zdecydowałem się na dokładnie ten model: 

ta360wsepsklep2.jpg?lm=1565697712
WWW.TAGRED.PL

Kompresor olejowy, sprężarka TAGRED 50L 230V 2 tłoki, separator, wąż pneumatyczny, 2x olej 0,6 L, akcesoria gratis Kompresory polskiej marki Tagred to zaawansowane technologicznie urządzenia, które w

 Nie za bardzo mogę cokolwiek o nim powiedzieć bo za krótko go użytkuję. Działać działa a czas pokarze co jest warty. Wybrałem opcję bez jakichkolwiek gadżetów bo wolałem oddzielnie dokupić akcesoria jakie mi pasują i wedle własnej potrzeby. Kupiłem go na tagred.pl, przyjechał bardzo solidnie zapakowany bez jakichkolwiek uszkodzeń i w pełni kompletny. Przed uruchomieniem trzeba było jedynie zamontować kółeczka, stopki, filtry i uzupełnić olej. Po kilku uruchomieniach należało wyregulować ciśnienie bo nie dobijał do 8 barów. Kompresor pracował już np. z kluczem udarowym (do 850 Nm) na przewodzie 10/17mm 10m i spokojnie dawał radę. Puki co to mogę go śmiało polecić.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja kupiłem pół roku temu metabo, zapierdziela fajnie, do działań hobbystycznych wystarczy, normalnie można lakierować, też np. problemu nie ma.  Oczywiście kompresor mam olejowy.

i-metabo-basic-250-50-w-601534000.jpg
WWW.CENEO.PL

Metabo Basic 250-50 W 601534000 - od 618,99 zł, porównanie cen w 20 sklepach. Zobacz inne Sprężarki i kompresory, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...