Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T] - Jakie części?


Siemekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy. Otóż już prawie mam zmieniony silnik w swojej AUDI, jednak brakuje mi dwóch rzeczy, których nie wiem pod jaką nazwą szukać. 
Potrzebuję "Pierwszej rury wydechu", oraz "Węża dolnej turbiny". 
Ktoś wie może pod jaką nazwą tego szukać? Zdjęcie co do węża:
Yz9qHb5.png

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz o tym węzu od turbo co idzie w dół i dalej łączy się z tym metalowym łącnzikiem do IC to w ANB wygląda on jak na zdjęciach i masz numer do niego.

IMG_20190824_203927533.jpgIMG_20190824_203933928.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - dzięki śliczne - to był ten wąż. Jeszcze jedno pytanie - otóż półośki z 1.6 nie pasowały pod skrzynię z 1.8T, dlatego zamówiłem nowe - i teraz pytanie czy muszę wymieniać piastę koła do tego zabiegu?
Gość powiedział mi, że muszę kupić półośki z piastami oraz maglownicę? Czy na pewno trzeba to wszystko kupować??? Swap z 1.6 ADP na 1.8T AEB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód już stoi złożony - brakuje tylko wydechu, jednak muszę zamienić katalizator na downpipe, ze względu na to, że katalizator w 1.6 był zespawany z rurą, a w 1.8T jest on podłączony bezpośrednio do kolektora.
Jeżeli kogoś by interesowało to sprawa ze swapem z 1.6 ADP na 1.8T AEB wygląda następująco (Pomijam podstawy, czyli skrzynie czy też ECU) - należy wymienić, dorzucić te części:
- Przeguby wewnętrzne się różnią, należy więc zmienić półośki na te z 1.8T (Piast nie trzeba zmieniać)
- Zmienić początek wydechu, ze względu na różnice w położeniu katalizatora
- Zmienić obudowę powietrza 

- Dorzucić intercooler (Nie jestem pewny, czy nie potrzeba zmieniać pasa przedniego - ja miałem wcześniej wymieniony na ten z 1.9TDI)

Pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...