Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z adaptacją VIN w MCE


grzybsi

Rekomendowane odpowiedzi

witam, wymieniłem sterownik MCE 8E0907279L na "N" , bo miałem problem ze sporadycznym samoczynnym włączaniem się tylnych  świateł pozycyjnych.

Wymiana poszła gładko, kodowanie również, ale schody się zaczęły przy próbie adaptacji VIN pojazdu do nowego sterownika. Otóż wszystko zrobiłem z procedurą: MCE 09-adaptacja-kanał 81-wpisałem wartość 42996,...i dałem ciała z jednym, że nie poczekałem chwili az w lewym górnym okienku VCDS zmieni się WAIT na OK, tylko szybko zrobiłem TEST a potem SAVE. Przy ponownej próbie adaptacji widnieje komunikat PIN?..a gdy wpisuje wartość 42996...wyświetla w okienu DISABLE. Nie wspomnę o tym, że sypie mi błędem 01794. Pytanie czy jest szansa resetu ustawień sterownika?? czy muszę jechać do magika??? Pozdrawiam.


 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj aku odpiąć na jakiś czas... 

Druga sprawa czym to robisz vcds lite czy jakiś klon ? 

Czasami klony klękają przy adaptacji i ratuje się wtedy zwykłym vcds lite i idzie bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się 😁. Od dłuższego czasu, nie mogę przyuczyć vinu w mce F , próbowałem viaken oraz  Hex V2 i niestety ,nie chce pójść 😫

20230829_111648.jpg

20230830_172001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co proponujesz @Muskel1 jak nie chciało pójść Viakenem vcds lite, i tym hex?

Ten mce jest z cabrio z 2005 mój z 2003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że mce w 2003 roku nie miały opcji przyuczania vinu , to pojawilo sie dopiero od B7 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Banan napisał(a):

... to pojawilo sie dopiero od B7 

 

W mojej starej A4 B6 z 2004 roku po wymianie MCE oprócz poprawnego kodowania musiałem zrobić przyuczenie VIN, bo inaczej w sterowniku wisiał błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...