Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki warsztat polecicie Konin +/- 120 km Może być Koło, Turek, Poznań, Bydgszcz, Toruń, Łódź, Kalisz


cnv

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jak w temacie, chcę zagazować moje 1.8 T. W poprzednim aucie (STAG) przejechałem na LPG ok 50 tys kilometrów. Generalnie bez problemów (mała awaria - 200 zł) ale czasem nie mogłem się doprosić prawidłowych korekt u mojego gazownika mimo powszechnie dobrej opinii . Szukam kogoś kto siedzi w instalacjach, ma doświadczenie w gazowaniu 1.8 T 163 KM w multitronicu, dobrze mi doradzi i wykona prawidłową instalację i fachowo zajmie się autem w czasie przeglądów / serwisu. Proszę jeśli ktoś ma takiego fachowca w Koninie lub okolicach, może być też Koło, Turek, Łódź, Toruń, Bydgoszcz, Poznań, Ostrów, Kalisz,  czy gdziekolwiek w obrębie 100 km od Konina. Do rzetelnego fachowca chętnie dojadę i 500 zł w cenie instalacji nie ma dla mnie znaczenia. Oczywiście ideałem było by do 50 km. Ma być to porządnie zrobione i nie chcę zostać z problemami  sam. Proszę o pomoc to dla mnie najważniejsza kwestia obecnie...Jestem raczej nastawiony na STAG lub BRC

PS. Czy da się założyć instalację z małym zapasem mocy w razie gdybym zdecydował się na chip na 190 KM ?

Edytowane przez cnv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2019 o 11:39, cnv napisał:

Witajcie, jak w temacie, chcę zagazować moje 1.8 T. W poprzednim aucie (STAG) przejechałem na LPG ok 50 tys kilometrów. Generalnie bez problemów (mała awaria - 200 zł) ale czasem nie mogłem się doprosić prawidłowych korekt u mojego gazownika mimo powszechnie dobrej opinii . Szukam kogoś kto siedzi w instalacjach, ma doświadczenie w gazowaniu 1.8 T 163 KM w multitronicu, dobrze mi doradzi i wykona prawidłową instalację i fachowo zajmie się autem w czasie przeglądów / serwisu. Proszę jeśli ktoś ma takiego fachowca w Koninie lub okolicach, może być też Koło, Turek, Łódź, Toruń, Bydgoszcz, Poznań, Ostrów, Kalisz,  czy gdziekolwiek w obrębie 100 km od Konina. Do rzetelnego fachowca chętnie dojadę i 500 zł w cenie instalacji nie ma dla mnie znaczenia. Oczywiście ideałem było by do 50 km. Ma być to porządnie zrobione i nie chcę zostać z problemami  sam. Proszę o pomoc to dla mnie najważniejsza kwestia obecnie...Jestem raczej nastawiony na STAG lub BRC

PS. Czy da się założyć instalację z małym zapasem mocy w razie gdybym zdecydował się na chip na 190 KM ?

Ja mogę polecić

DAR-GAZ.NET

Instalacje gazowe do samochodów osobowych to doskonała oszczędność. Dargaz montuje instalacje sekwencyjnego wtrysku lpg najtaniej w okolicach...

Gość jest od nas z forum.

Zakładał instalację w moim aucie.

Bez żadnych problemów zrobiłem już 80 tys km.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za polecenie, udałem się do DAR-GAZ obok Kalisza. Instalacja z zapasem mocy, za rozsądne pieniądze, chodzi na gazie jak na benzynie (silnik po Chipie). Super podejście, wszystko tak jak było uzgodnione, robota wykonana w uzgodnionym terminie, technicznie  bez zarzutu, estetycznie pod maską , wlew pełnowymiarowy pod klapką. Więcej info powiem jak zrobię chociaż kilka tysięcy km. Przed i po odbiorze instalacji jazda próbna, na początku diagnostyka, fachowe podejście i robota. Bardzo polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się cieszę, że autko śmiga. Ciekawa wersja bo z fabrycznym webasto :-) i program (chip) zrobiony bardzo fachowo.

A tu kilka fotek

klikać w link

 


1.8t multi

Edytowane przez Roboform550
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2019 o 21:58, cnv napisał:

Dziękuję koledzy za polecenie, udałem się do DAR-GAZ obok Kalisza. Instalacja z zapasem mocy, za rozsądne pieniądze, chodzi na gazie jak na benzynie (silnik po Chipie). Super podejście, wszystko tak jak było uzgodnione, robota wykonana w uzgodnionym terminie, technicznie  bez zarzutu, estetycznie pod maską , wlew pełnowymiarowy pod klapką. Więcej info powiem jak zrobię chociaż kilka tysięcy km. Przed i po odbiorze instalacji jazda próbna, na początku diagnostyka, fachowe podejście i robota. Bardzo polecam. 

Jaki gaz założyłeś i ile płaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pok3r napisał:

Jaki gaz założyłeś i ile płaciłeś?

Tak jak wyżej napisał Roboform550 - Darek (właściciel) pod linkiem na facebooku. Są  też tam fotki.

Instalacja z zapasem pod dalsze modyfikacje.

- elektronika Stag Q-Box
- wtryskiwacze pojedyncze AC-W03
- reduktor AC-R01 250 KM

Płaciłem 2700 + koszt tankowania gazu 50 zł, pierwszy przegląd po 1 tyś km gratis, kolejne co 10 tyś płatne. Można zakupić większą butle za dopłatą (ja mam 55 L -  wchodzi 45 L gazu). 

 



Nie wiem jaka jest aktualna cena, trzeba się kontaktować indywidualnie. 

Pozdrawiam

PS Swoją drogą Darek ma Audi z tym silnikiem z bardzo dużą mocą :)

Edytowane przez cnv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, podbijam wątek bo pewnie wielu z Was tak jak ja chcę mieć fachowo zrobioną i dobrze dobraną instalację gazową. Na instalacji zrobione 6 tyś km, w między czasie przegląd (darmowy) po 1 tyś km. Miałem na początku jakieś małe problemy na nierozgrzanym silniku (raz na kilka jazd przerywało raz i potem było ok)ale okazało się że to nieszczelność na wtrysku benzynowym i jakieś nieszczelności z układem chłodzenia(wogóle nie związane z instalacją gazową) generalnie od zakupu miałem parę rzeczy z chłodzeniem - króciec, termostat, ostatnio chłodnia), usunął mój mechanik o czym nawet nie informowałem Dar-Gaz. Po interwencji mechanika co mogę powiedzieć. Nie wiem że mam gaz w aucie, jeżeli jest tylko LPG z dobrej stacji, żadnego przerywania, żadnych szarpnięć przy przełączaniu paliwa, do 220 km/h (więcej nie próbowałem) auto bez problemu ma moc taką samą i na gazie i na benzynie. Auto po chipie u użytkownika Lukasz13 i po instalacji Roboform550 (Dar-Gaz) obok Kalisza sprawuję się świetnie i z czystym sumieniem mogę polecić. Po przygodach w poprzednim aucie z LPG jestem bardzo bardzo zadowolony i cieszę się że nie muszę się zastanawiać co znów jest nie tak. Pełna profeska i warto parę kilometrów nadrobić do fachowca. Polecam  polecam polecam

Spalanie 11-14 L (spokojna normalna jazda bez specjalnego eko drive /dynamiczna i duże prędkości)
Udało mi się zejść niżej i wyżej ale mówię jak jest, 80 km/h długą trasę takim autem ciężko się jedzie :)
Pozdrawiam !

Edytowane przez cnv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem po pierwszym przeglądzie i na instalacji zrobione  ok 14  k kilometrów. Bardzo polecam Dar-gaz nic dodać nic ująć co wyżej zero problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym chciał to wiedzieć to był błąd nie dopytałem.  Minuty bym się nie zastanawiał. Jest jedna zaleta że pod podłoga mieści sie jesscze sporo rzeczy na butli i mam grube długie  kable rozruchowe  zestaw do holowania  jakieś podstawowe narzędzia ciuchy do wymiany Koła jak bym miał awarie w jakimś syfie i wiele innych. Ale no zdecydowanie polecam większą butlę i ostatnio kupiłem dojazdowe koło i pokrowiec pięknie się mieści za fotel pasażera i do 3 osób w aucie cały bagażnik jest pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...