Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy multitronic i CHIP się wykluczają w 1.8 T ?


cnv

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, Mam 1.8 T 163 KM  i skrzynię multitronic, kusi mnie chip na jakieś 180-195 KM tak żeby było zdrowo i bez zmiany gratów. Ze skrzynią nie ma żadnych problemów. Trafił się zadbany egzemplarz w takiej skrzyni więc się nie zastanawiałem za dużo. Skrzynia jak skrzynia bardziej awaryjna niż inne ale jeśli była zadbana nie powinna tak łatwo się poddać. Generalnie poruszam się spokojnie ale dynamicznie. Dodatkowe konie potrzebne mi są przy wyprzedzaniu i raz na jakiś czas troszkę sobie poużywać jak przyjdzie ochota. Czy w przypadku tej skrzyni jest sens dokładać jej niutonów i narażać na szybszą awarię czy przy rozsądnej jeździe i bez katowania non stop nie ma to większego znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to te skrzynie psują się same nawet od stania a co dopiero po dołożenie jej niutow, plus jest taki że jakoś zrobisz chipsa i coś zdechnir to druga kupisz za grosze bo każdy się tego pozbywa i wrzuca manuela xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kejsi napisał:

Z tego co kojarzę to te skrzynie psują się same nawet od stania a co dopiero po dołożenie jej niutow, plus jest taki że jakoś zrobisz chipsa i coś zdechnir to druga kupisz za grosze bo każdy się tego pozbywa i wrzuca manuela xd

Ale zabłysłeś, jak woda w klozecie :facepalm:

 

W benzynie nie masz tak wysokiego niuta jak w dieslu, więc jak znajdziesz jakiegoś ogarniętego tunera to spokojnie możesz dołożyć 20-25KM i jak nie będziesz jej katować na starcie to nic złego się nie stanie. Jeśli regularnie wymieniasz olej, to taka skrzynia spokojnie wytrzymuje 400kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można robić spokojnie chipsa, dobrze by było żeby program był z łagodnie poprowadzonym niutem, jak masz sie zepsuć to zepsuje nawet sie na serii...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, H4mm3R napisał:

Ale zabłysłeś, jak woda w klozecie :facepalm:

 

W benzynie nie masz tak wysokiego niuta jak w dieslu, więc jak znajdziesz jakiegoś ogarniętego tunera to spokojnie możesz dołożyć 20-25KM i jak nie będziesz jej katować na starcie to nic złego się nie stanie. Jeśli regularnie wymieniasz olej, to taka skrzynia spokojnie wytrzymuje 400kkm

+5 do poczucia samowartosci na forum ?

Żeby nie być goloslownym, sterownik pada od tak sobie, skrzynia która musisz matczycnie traktować, wymiana oleju w każdej skrzyni biegów jest normą, ale nawet to nie uchroni jej przed zużyciem łańcucha czy kół, jakby tego było mało sam widziałem ta skrzynie w audi a8, w tak ciężkim samochodzie z urwanym kołem w skrzyni.. 

Edytowane przez Kejsi
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo polecacie do takiego fachowego chipa za rozsądne pieniądze ? Lokalizacja w sumie bez większego znaczenia jeśli miało by to być zrobione fachowo chociaż wiadomo wolał bym jechać 200 km niż 400 :) Jestem z centrum Polski. Słyszałem że to koszt w granicach 1500 zł ? Jak to się ma do rzeczywistości ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kejsi napisał:

+5 do poczucia samowartosci na forum ?

Żeby nie być goloslownym, sterownik pada od tak sobie, skrzynia która musisz matczycnie traktować, wymiana oleju w każdej skrzyni biegów jest normą, ale nawet to nie uchroni jej przed zużyciem łańcucha czy kół, jakby tego było mało sam widziałem ta skrzynie w audi a8, w tak ciężkim samochodzie z urwanym kołem w skrzyni.. 

:thumbup1:

Naprawa sterownika to 400-500zł, osobiście wykończyłem dwie takie skrzynie i każda miała w granicach 400KKM. Uwierz mi, lekko nie miały, bo mój klekot ma 50KM więcej niż seria ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna spokojnie. Ostatnio mam okazje jezdzic duzo 1.8T w multi po grubszych modach (troche gratow wymienione, nie sama mapa). Lagodnie nm poprowadzic i bedzie latac. Tym co jezdze ma 220 czy 230PS i 280nm plaskie jak stol od poczatku do konca ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło ale ostateczni CHIP zrobiony. Bardzo polecam użytkownika Łukasz13. 
Po chipie auto jest wyraźniej dynamicznie. Pierwsze jazdy na pustych drogach dały już widoczne efekty, ale najwięcej różnic widać w normalnym ruchu gdzie jest więcej punktów odniesienie, inne auta, miejsca w których jeździłem wcześniej i je znam itp. od 0-100 auto poprawiło się 1-1.4 sekundy (trudno bez profesjonalnej aparatury dokładnie określić. Według amatorskich pomiarów sekunda minimum a dwa razy udało się zejść 1.4 s niżej poprzednich wyników. Pewnie efekt w manualu był by jeszcze lepszy. Generalnie był lekki niedosyt a teraz na serii jest bardzo bardzo fajnie. 

Po za tym bardzo fajny kontakt, profesjonalne podejście, bardzo rozsądna cena. Polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, dla zainteresowanych moim zdaniem najlepsza jest opinia po jakimś czasie użytkowania, pół roku po chipie żadnych problemów, moc się utrzymuję, z autem nie ma żadnych problemów, mechanik twierdzi że wszystkie parametry w klasie, bardzo polecam użytkownika Lukasz13, fachowa robota za rozsądne pieniądze no i bezproblemowy kontakt. Pozdrawiam

Edytowane przez cnv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...