Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zapalająca się kontroka ESP


a4avant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kolejny raz z rzędu podczas normalnej , spokojnej jazdy zaczyna mi sie swiecic kontrolka ESP.Nie moge jej w zaden sposob wylaczyc poza wylaczeniem i wlaczeniem silnika.Czy ktos wie co moze byc przyczyna takiego objawu???

Z gory wielkie dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie...tak moze raz na dwa miesiace podczas normalnej spokojnej jazdy, potrafi zapalic sie kontrolka ESP...pomaga wylaczenie stacyjki...

P.S-VAG nic nie mowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

"Odkopuję" stary wątek... Przeglądam szukaj i mam pytanie - właściwie 2;) Mam taki problem, zapala się czasami podczas jazdy kontrolka ESP - po wyłączeniu stacyjki wszystko jest OK - później po losowym czasie znowu się zapala. Pomaga wyłączenie zapłonu i włączenie... VAG nie wykazuje nie błędów. 2 sprawa - nie mam pojęcia czy powiązana - od jakiegoś czasu, najprawdopodobniej od momentu problemów z kontrolką ESP zdarza się, że gdy rano wrócę do autka palą sie światła stop! :shocked: zdarzyło się już to 3 razy... Pomaga włożenie kluczka i przekręcenie zapłonu... Znowu zero błędów na VAGu...

"Dyskoteka" z ESP zaczęła się po wpadnięciu lewym przodem niemałą dziurę - jednak mechanik sprawdzał koła i nic nie widać - zero luzów, uszkodzeń, nic nie stuka...

Czy to może być ten czujnik stop pod deską wspomniany w tym wątku? :confused4: Co to dokładnie za czujnik i czy ktoś z opisujących problem uporał się z nim?

Będę wdzięczny za każdą poradę :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też że kontrolka ta może się zapalać jeśli jest żle ustawiona zbierzność. Ale nie dam sobie głowy za to urwać ;) Jeśli jeśli jestem w błędzie to sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam że mi się zapala i mogę dodać ze tylko i wyłącznie podczas bardzo leniwej jazdy- w korkach.Przy normalnej jeżdzie nie zdażyło mi się. :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem tylko jeszcze kontrolka ABS sie zaswieca dodatkowo, czasem samo gasnie po chwili czasem po wyłaczeniu ESP i ponownym właczeniu wszystko ok. a ostatnio musiałem autko zgasic i zapalic jeszcze raz :kwasny: objawy te pojawiają się szczegulnie przy jezdzie na torze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tito Ty prosisz o radę czy odgrzewasz kotleta ? jak prosisz o radę to podepnij najpierw VAGa a jak odgrzewasz stray wątek bez sensu to zaraz dostaniesz kropka ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co jest z tym esp widze ze wszyscy maja podobny problem dzisiaj tez zapalila mi sie kontrolka esp tak jak wczesniej kolega napisal zdarza sie to tylko podczas jazdy w korku no i auto czasami gasnie na wolnych obrotach :confused4:. ktos moze odkryl co jest nie tak. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też że kontrolka ta może się zapalać jeśli jest żle ustawiona zbierzność. Ale nie dam sobie głowy za to urwać ;) Jeśli jeśli jestem w błędzie to sorki

dokładnie jestem mechanikiem z zawodu i z zamiłowania ostatnio po wymianie końcówek zrobiłem zbieżność tylko z przodu i kupa musiałem poprawiaś a do tego z tyłu ustawiś bo przy 110 mrygało esp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że po zmianie opon na zimowe od czasu do czasu zapala się to ESP. Dodatkowo mam wrażenie, jakby silnik pracował mniej równo. Ciągnie dobrze. Pomaga zgaszenie/włączenie zapłonu. Do tej pory dwa razy tak było. Raz w korku, raz podczas leniwej jazdy.

Komuś udało się coś ustalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że po zmianie opon na zimowe od czasu do czasu zapala się to ESP. Dodatkowo mam wrażenie, jakby silnik pracował mniej równo. Ciągnie dobrze. Pomaga zgaszenie/włączenie zapłonu. Do tej pory dwa razy tak było. Raz w korku, raz podczas leniwej jazdy.

Komuś udało się coś ustalić?

Uszkodzony masz czujnik pedału hamulca, jeśli jeżdzisz czesto w korku i często naciskasz hamulec lub naciskasz go bardzo delikatnie wtedy najczęściej się zapala ESP. Sprawdziłem to u siebie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - ja to dzis przerabiałem , miałem taki sam objaw , na początku tylko nieraz się zapalało ESP , potem juzzaczeło sia palic cały czas jaktylko nacisnąłem pedał hamulca , podem jeszcze doszła do tego kontrolka świec żarowych która powiadami o zapisywaniu błędu dokomputera , dziś więc nadszedł czas aby coś z tym zrobić , wizyta w sklepie - zakup wyłącznika od światła stopu który kosztował mnie 29 zł - 30min. roboty - problemy zniknął - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...