Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak powinna kręcić się sprężarka po wyjęciu 6seu14c


mateo2558

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytałem szukałem ale w sumie bez konkretnej odpowiedzi. Mianowicie klima nie działa, zajrzałem że nie ma dekielka więc zabrałem się za zdejmowanie koła żeby je zmienić itp. Przy ściąganie musiałem urzyc ściągacz, kółko zeszło. Ale jak krecilem całym kółkiem to szło wszystko lekko, teraz jak kręcę wałkiem to czuć opór co powiedzmy 1/5obrotu jest pyk pyk, prawie jak sprężania, tzn napewno to bo czuć że 'dmucha' z otworu na przewód. Ale słyszę też takie jak by chrobotanie, i teraz nie wiem czy podczas kręcenia ściągaczem uszkodzilem sprężarek czy co. Dodam że jeszcze z założonym kołem ale już po wstępnym działaniu ściągaczem zaczęło działać ciężej niż przed podjetymi działaniami. I teraz pytanie czy w sprezarce są jakieś jeszcze łożyska które mogłem uwalic czy raczej nie, czy sprężarka jest uszkodzona gdy kręcąc słychać i czuć jakieś opory i dźwięki, kręci się i tak i tak lekko bo ręką da się normalnie kręcić ale jednak.

Wiem że to wróżenie ale chciałbym się dopytać.  Sprężarka 6seu14c. 

Dzieki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś uwalic łożysko na kole.

Ja u sb wymienialem te łożysko i przed tym szumialo itd ale koło jakoś tam chodziło zaś po tym jak wyjalem koło łożyska nie dało się w ogóle obrócić.

Masz czynnik nabity???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wcześniej chodziło lekko bo było zerwane sprzęgło a teraz jak masz nowe koło to dopiero czujesz jak chodzi sprężarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynnik był nabity ale później już musiałem zdjąć sprężarek żeby jakoś na stole zdjąć koło. Po zdjęciu koła i założeniu nowego zaczęło znowu wszystko lekko działać. Dziwnie ale jest ok. Dzięki za odp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...