Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BLB wymiana turbo


Qbaqba

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w moim 2.0tdi BLB pada turbo , caly czas mam blad overboost a wszystko inne zostalo juz wymienione , przy 3k rpm auto wpada w tryb serwisowy , podejrzewam ze zmienna geomtria nie dziala jak powinna

chcialbym wymienic turbo na nowke sztuke , tutaj moje pytanie czy ,  i od jakich kodow silnikow moge zalozyc turbine i czy moge zalozyc rozniez od wersji 170Km bez zadnych przerobek ?

pozdrawiam

Edytowane przez Qbaqba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwazalem to rowniez ,choc slyszac ceny ( mieszkam w uk ) to jest niewielka roznica kupujac nowe , moge ja za bardzo male pieniadze wyciagnac u znajomego i wyczyscic , jednak nie wiem czy to cos pomoze :( widzialem filmiki na yt z czyszczenia takich turbin i faktycznie pprzy wiekszych przebiegach geometria jest cala zapieczona , u mnie tez ten actuator , niestety nei wiem jak sie nazywa to w polsce , chyba gruszka , to cudo przy turbinie ktore sie porusza w gore i w dol sterujac nia , jest troche zapieczone , nie chodzi tak plynnie jak powino

 

Edytowane przez Qbaqba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja czyscilem w poleconym tu na forum warsztacie  zrobiła już 40k. Ale jak Ty jesteś w uk to jest inna historia. Jaki masz przebieg?

Edytowane przez hager84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg to 285k km , problem mam w tym ze jest mega ciezko znalezc tutaj mechanika ktory to dobrze ogarnie , jesli juz jest to ceny naprawde zwalaja z nog :) do BLB jest dosc ciezko kupic tutaj turbine , owszem sa ale zastanawialem sie czy przy inych kodach silnikow ta turbina az tak sie rozni , kiedys natrafilem na temat turbo od 170km odmiany i podobno przy malych przeroback tez podejdzie jedank wolalbym taka ze ja zakladam i jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P&p będzie tylko ori turbo, wszystko inne wymaga pewnych przeróbek, zmiana spływu oleju, zmiana kolektora, przerobienie flansza wydechu. Jeśli w UK taki problem z turbo to zakup w pl i niech Ci ktoś wyśle. Jak masz pojęcie o mechanice to sam ją wymienisz, nawet bez kanału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy dostane gdzies online katalog czesci z nr oem ? nie chce popelnic bledu przy zamawianiu , wybor padl na ori nowke do BlB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...