Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto zgasło


moris93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jadąc dzisiaj przytrafiła mi się dziwna sytuacja. 

Mianowicie jadac w korku temperatura na zewnątrz 37 stopni, włączone swiatla, radio i klima. Nagle auto z niczego zgasło ale radio nawiew i wszystko szło dalej. Próbowałem odpalic, ale rozrusznik zrobił pół obrotu i wyłączał się i tak kilka razy. Zepchnalem auto na pobocze otworzyłem maskę wszystko wyglądało ok więc kolejna próba odpalenia , auto zapaliło ale zaczęło coś dymić z przodu w okolicach alternatora i znowu auto samo zgaslo. Nie zdążyłem zobaczyć skąd dokładnie ten dym, odczekalem jeszcze z 5 min kolejna próba auto zapaliło i już działało normalnie. Dojechałem do domu chciałem zobaczyć czy wszystko ok i okazuje się że klima nie chłodzi, na przycisku załącza się ale nie chlodzi. 

Ma ktoś jakieś podejrzenia co się stalo, albo miał coś podobnego 

Z góry dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wiatrak klimy skończył swój żywot, sprawdź czy jak włączasz klimę to czy się uruchamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak na chłodnicach dziala.

Ale zastanawia mnie czemu auto zgasło i nie chciało odpalić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zatarła się sprężarka klimatyzacji. Przy próbach odpalenia zerwało się sprzegiełko na kole pasowym. Sprawdź koło pasowe sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że sprężarka klimatyzacji się skończyła i to wszystko przez nia, a ten dym musiał być ze sprzegla. 

Jeszcze jedno pytanie czy przy wymianie sprężarki po zatarciu muszę czyścic układ czy nie trzeba 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma opiłków w układzie to nie. Wszystko okaże się po wyjęciu sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...