Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki silnik Audi a4 B7 benzyna


Gradzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jeżeli napisałem w złym dziale proszę o przeniesienie. :)

Zamierzam kupić Audi a4 b7 w sedanie i zastanawiam sie w jaki najlepiej silnik celować. Są różne oznaczenia TFSi, ALT itd. na tym się zupełnie nie znam. Zastanawiam się które jednostki że tak powiem są najmniej awaryjne i na co mam  zwracać uwage przy zakupie. Oraz jakich silników unikać.  Auta szukam tak do kwoty 25 tyś. Interesują mnie silniki benzynowe a poj. max do 2.0. Możliwe że będę chciał zgazować auto ale to jeszcze kwestia do przemyślenia. Rocznie robię ok. 35 tyś km. jeżeli to ma znaczenie. Za wszelkie rady z góry dziękuje :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się liczysz z kosztami eksploatacji to tylko 1,8T. Trzeba mieć również na uwadze, że to auto z wyższej półki i jego utrzymanie w bardzo dobrym stanie swoje kosztuje.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie starych, zajeżdżonych   13-15 letnich 0000 do dalszego dorzynania to wątpliwy pomysł. Są z grupy Vag jeszcze inne auta np Skoda, można coś młodszego w dieslu przy takich przebiegach poszukać.        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak z tym vagiem nie szalał. Przede wszystkim nie należny porównywać samochodów z grupy vag do audi bo co jak co ale audi jest ich marka bardziej dopieszczoną " co idze za tym że jednak lepszą od skody czy seat. Albo rocznik albo wygoda

Osobiście miałem 2.0tfsi z gazem i byłem mega zadowolony

palił 80/20 % 500km za 200zł z w miare agresywna jazda to wynik dość fajny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...