Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Założenie LPG przed czy po chip tuningu


szumiii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam audi a4 b7 1.8t(sedan,manual) i mam zamiar założyć instalację gazową, ale również zastanwiam się nad chip tuningiem. Czy lepiej zrobić chip tuningp rzed założeniem LPG czy po?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz chipować od razu to najpierw chip a później lpg. Gazownik będzie musiał ci zrobić żeby chodziło żebyś mógł odebrać go z lpg no i nie będziesz musiał jechać na regulacje i rozwiercanie dysz jeśli będzie taka potrzeba. Jeśli nie jesteś jeszcze zdecydowany na chip to załóż lpg z zapasem mocy bo szkoda kasy jeżdżąc na pb...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź;) A czy moglibyście polecić gdzie mi dobrze założą instalacje gazową w okolicach Warszawy albo Białej Podlaskiej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lpg forum masz mapkę oraz polecane warsztaty w każdym województwie.

Nastaw się na bardzo długi czas oczekiwania w dobrym serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jaka cena za lpg do 1.8t jest rozsądna? Bo czytałem różne posty i pisali ludzie że poniżej 3k zł. Jak napisałem maile do polecanych w Wawie gazowaników to podali średnio 3500-3600zł. Czy to nie za drogo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lubelskim tyle samo wołają. Możesz założyć pewnie o tysiąc taniej u jakiegoś druciarza ale nie warto się potem męczyć z problemami i zasypywac fora internetowe z problemami po montażu lpg. 

Chytry dwa razy traci, zapamiętaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1.8t powinieneś wrzucić dobrą instalkę w granicach 3-3.2k. No ale to zależy od rejonu. 3600 za 4 gary wydaje mi się ceną wysoką.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie jak się rozglądałem cena była jakoś lekko ponad 3 tys z komponentami uciągającymi 250km

To pewnie kwestia Stolicy te 4-5 stówek więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2019 o 12:17, szumiii napisał:

Dzięki, jaka cena za lpg do 1.8t jest rozsądna? Bo czytałem różne posty i pisali ludzie że poniżej 3k zł. Jak napisałem maile do polecanych w Wawie gazowaników to podali średnio 3500-3600zł. Czy to nie za drogo?

 

Cena zależy od robocizny, ale i komponentów. Mocno różnią się zestawy pomiędzy tymi warsztatami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płaciłem 3 tyś. , instalacja dosyć  mocna : reduktor KME r2 , wtryski barracuda 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, george napisał:

Cena zależy od robocizny, ale i komponentów. Mocno różnią się zestawy pomiędzy tymi warsztatami?

1. Jeden gazownik polecany gdzieś na forum(tylko okolice Łodzi więc kawałek o Wawy/Białej Podlaskiej) taki zestaw proponuje:

Zestawy STAG:

- elektronika sterująca Stag Q-Box Basic – 5 lat gwarancji na elektronikę

- wtryskiwacze Stag AC-w03

- reduktor Stag AC-r01

Koszt całkowity 2500 zł

Drugi 

- elektronika sterująca Stag Q-Box PLUS – OBD2 - 5 lat gwarancji na elektronikę

- wtryskiwacze Stag AC-w03

- reduktor Stag AC-r01

Koszt całkowity 2650 zł.

Istnieje możliwość montażu wtryskiwaczy Barracuda… dopłata 150 zł

2.Jeden w Wawie takie zestaw zaproponował: 

1) Instalacja Landirenzo Omegas OBD z reduktorem Li10 i wtryskiwaczami Girs w cenie 3950 zł. Gwarancja na instalację wynosi 24 miesiące bez limitu przebiegu, a przeglądy instalacji wyznaczone są co 15000 km. 
2) Instalacja Stag Qbox Plus z reduktorem KME Silver S8 i wtryskiwaczami Hana w cenie 3300 zł. Gwarancja na instalację wynosi 24 miesiące bez limitu przebiegu, a przeglądy instalacji wyznaczone są co 10000 km. 
3) Instalacja Stag Qbox Basic z reduktorem KME Silver S8 i wtryskiwaczami Hana w cenie 3200 zł. Gwarancja na instalację wynosi 24 miesiące bez limitu przebiegu, a przeglądy instalacji wyznaczone są co 10000 km.
 
3. W Białej Podlaskiej ktoś mi jednego polecil to napisał takiego coś:
Polecam do tego samochodu zamontować STAGA QBOXA   Plus ( z OBD) z  wtryskiwaczami ACW02  , reduktorem AC 250 oraz zbiornikiem w miejsce koła w cenie 2590 zł. Na montaż udzielamy 2 lata gwarancji w sieci autoryzowanych serwisów STAG na terenie całego kraju. W przypadku zastosowania innych podzespołów cena może ulec zmianie . Nie jest to najtańsza instalacja , ale dobra spełniająca wymagania tego samochodu .Istniej jeszcze możliwość zastosowania jeszcze lepszych wtryskiwaczy  HANA , dodatkowy koszt + 200 zł.
 
4.Z wawy za 3400zł jeden mi odpisał na pytanie jaką instalacje załozy:
"Nevo SKY Sun, baracuda, acr250. Co do chip to obojętnie przed czy po."
 
 
5. Z wawy jeszcze jeden:
Jesli auto ma być poddane chiptuningowi to zalecam przeprowadzenie tuningu przed montażem LPG z zaznaczeniem tunerowi że będzie LPG - chodzi o nie dopuszczenie do zapętlenia wtryskiwaczy benzynowych.
Jesli chodzi o LPG to do ok 200KM proponował bym zestaw:
sterownik - Stag Q-box
reduktor - Magic III Compact
wtryskiwacze - AC W03
zbiornik - 630/220
Cena: 3200pln

 

Co o nich powiecie?

Edytowane przez szumiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze raz powtórzę, że liczy się montaż i kumaty gazownik, który wie co założyć żeby było dobrze. 

Zdejmują kolektor do wiercenia? Strojenie jak wygląda? 

Standardowy stag qbox, ac r01 czerwony oraz ac w03 bfc spokojnie ogarną ponad 200 koni z zapasem. To taki optymalny, sprawdzony zestaw.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w03 bez bfc też ogarną przy odpowiednim ciśnieniu na reduktorze. Ogólnie według mnie dobra instalka do 1.8t nie powinna kosztować więcej niż 3 tysiaki. Po montażu podjechał bym do kumatego gościa i ustawił wszystkio po afr. Tak dla świętego spokoju. Koszt 100-150zl (ja latam do Gdańska). W moim przypadku jest to wymagane (wąska sonda).

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena lekko ponad 3k i ogarnięty gazownik polecany na forum. Tutaj nie ma co oszczędzać ani na montażu ani na komponentach. Bo jak jakiś druciarz spartaczy to nie dojdziesz do ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...