Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Problemy z odpalaniem


SzymoN14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu uzyskałem prawo jazdy i wszedłem w posiadanie Audi A4 B6 z 2001 [piszę to aby usprawiedliwić swoją niewiedzę w zakresie samochodów i mechaniki ; ) ] Problem mam taki że aby uruchomić silnik należy zdalnie zamknąć oraz otworzyć drzwi kluczykiem. Właściwie to gdyby tylko tak było to małe piwko i nie byłoby problemu ponieważ zamknięcie i otwarcie drzwi to jeszcze nic wielkiego. Jednak czasami (nie zawsze) nie kończy się na jednym zamknięciu i otwarciu. Bywało że musiałem 5/6 razy otworzyć i zamknąć żeby zechciał odpalić. Mam obawy że kiedyś może wcale nie odpalić.

Na internecie udało mi się znaleźć informacje że w samochodach jest coś takiego jak Immobiliser i z mojego punktu widzenia właśnie to może być problemem. Lecz nie mogłem znaleźć żeby ktoś miał kiedyś podobny problem i jak go rozwiązać. Wyczytałem także że można chyba go odłączyć czy jakoś tak. Teraz pytania: czy to rzeczywiście może być wina Immobiliser-a? Jeśli tak to czy można to w jakiś prosty sposób rozwiązać czy raczej należałoby go odłączyć? I ostatnie: czy muszę się szykować na spore koszta czy jednak jest to drobnostka?

 

Z góry przepraszam za być może głupie pytania ale nie potrafię sobie z tym poradzić. Pozdrawiam.

Edytowane przez SzymoN14
Zapomniałem dodać że należy ZDALNIE zamknąć drzwi kluczem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to było immo to auta na sekundę by zapalil i zgaslo.

Być może jest dolozony dodatkowo jakiś wyłącznik zaplonu

Najlepiej podpiąć vaga i sprawdzić błędy, żeby trochę naprowadzic na trop 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...