Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Łożysko do wymiany, krzywe tarcze i felga


borryz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

pojechałem ostatnio na stację diag sprawdzić prawy przód bo podejrzewałem, że już łożysko buczy o wymianę, a przypadkowy mechanior nie był w stanie tego sprawdzić. Okazało się, że rzeczywiście łożysko hałasuje, ale dodatkowo gość mi mówi, że całe koło bije (góra dół) i że to pewnie opona się odkształciła i/lub felga walnięta. Pojechałem później do wulkanizatora, wrzuciliśmy koło na wyważarkę i też widać, że tak opona jak i leciutko felga chodzą w pionie.
Inny, a może powiązany, temat jest taki, że jeżdżę już dłuższy czas z krzywymi tarczami z przodu - musiały mi się odkształcić przy jakiejś przygodzie z dużą kałużą, podejrzewałem niewyważone koła, ale machanik mówi że to nie możliwe.

Pytanie co z tym wszystkim zrobić i w jakiej kolejności? Czy tarcze da się przetoczyć/naprawić czy trzeba nowe kupić? Felgi sięprostuje przy takich minimalnych odchyłach? Opona chyba jeszcze na gwarancji, ale kto mi to uzna, że się odkształciła.... jakieś podobne doświadczenia panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bym się w przetaczanie tarcz nie bawił. :) Zgłoś się do kolegi Dev, widziałem po forum, że zajmuje się dystrybucją różnych części z układu hamulcowego dla ludzi z forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprostuj felgę, zmień łożysko i tarcze,tarcze może kiepskiej jakości lub już zużyte stąd bicie , od kałuży raczej Ci się nie pogięły, tu raczej nie ma kolejności, trzeba wszystkie usterki usunąć i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło chodzi górą dół bo łożysko zapewne bardzo nie domaga.

Teraz to trochę z d*py strony zacząłeś.

Moim zdaniem trza sprawdzić od czego ta tarcza się wygiela?

Może kałuża może myjka ja zwichrowala A może też być zepsute łożysko jak i także piasta krzywa a ich się już nikomu nie chce sprawdzać.. 

Jak chcesz mieć spokój to kup nowe łożysko i piaste tarcze sprawdź jaka masz grubość i jakie ma bicie bo może się okazać że nie warto dawać tokarzowi zarobić i za pół roku tarcza i tak do wymiany bo za cienka.

Co do opony to sprawdź czy felga czy opona jest krzywa.

Przy okazji sprawdź bicie drugiej piasty.

Ps 

Jak mechanik nie może zdiagnozować łożyska???

Zdejmujesz zacisk i wsio już wiadomo co jest grane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2019 o 07:31, Venovsky napisał:

Ja na Twoim miejscu bym się w przetaczanie tarcz nie bawił. :) Zgłoś się do kolegi Dev, widziałem po forum, że zajmuje się dystrybucją różnych części z układu hamulcowego dla ludzi z forum :)

jeżeli ktoś ma pojęcie to zrobi to porządnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpier ogarnij koła a potem zobacz czy dalej jest problem i jaki. OGólnie z reklamacją opony jest ciężki temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...