Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Geremi vag garage vs Perun Turbo


morelo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie rozglądam się za hybrydą moc do 240KM więcej IC  nie puści pewno, chciałbym by turbo wstawało już około 2400obr i trzymało do końca i pytanie do was, Gdzie brać? Dzwoniłem do  Geremi odp da się zrobić ale gwarancji nie da, Perun nasze turbo będzie wstawało jak seria teraz, Co doradzicie? Kto brał tu lub tu i wasze spostrzeżenia ? Dziękuje.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kolego najpierw napisz o jaką sprężarkę chodzi? 

Rozumiem, że interesuje Cię hybryda z przerobioną strona zarówno zimną jak i gorącą? Tzn. duży wirnik + powiększone, kute, lekkie koło kompresji ?

Każda hybryda będzie wstawać nieco wyżej niż seria że względu na większą bezwładnosc wirnika (większy wirnik - większa masa).

Rozumiem, że dzwoniąc do hybrydziarzy porównujesz takie same parametry/komponenty?

Opinie są różne odnosnie obydwu firm.

Część klientów jest bardzo zadowolona a część po drodze zaliczyła przygody.

Z różnych powodów, często niezależnie od samych wykonawców.

Domyślam się, że chodzi Ci o K03 z 1.8T?

Z tą sprężarka pod wskazane moce żaden z ww. zakładów nie powinien mieć problemów,

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze myślę ale wydaje mi się że żaden zakład nie da Ci gwarancji na hybrydę ,chyba że się mylę to mnie poprawcie :)


Osobiście mam od Geremiego narazie jest okej aczkolwiek niewiele km zrobiłem

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, black4 napisał:

Witaj,

Kolego najpierw napisz o jaką sprężarkę chodzi? 

Rozumiem, że interesuje Cię hybryda z przerobioną strona zarówno zimną jak i gorącą? Tzn. duży wirnik + powiększone, kute, lekkie koło kompresji ?

Każda hybryda będzie wstawać nieco wyżej niż seria że względu na większą bezwładnosc wirnika (większy wirnik - większa masa).

Rozumiem, że dzwoniąc do hybrydziarzy porównujesz takie same parametry/komponenty?

Opinie są różne odnosnie obydwu firm.

Część klientów jest bardzo zadowolona a część po drodze zaliczyła przygody.

Z różnych powodów, często niezależnie od samych wykonawców.

Domyślam się, że chodzi Ci o K03 z 1.8T?

Z tą sprężarka pod wskazane moce żaden z ww. zakładów nie powinien mieć problemów,

Pozdrawiam

 

Sprężarkę P&P  do a4, BFB czyli raczej K03 ale ja nie daje im sprężarki oni wszystko, co będą przerabiać nie wiem, nie wnikam, ma być moc w okolicach 240KM a zapas do max 280KM

Perun daje pisemną gwarancje na 12msc

Edytowane przez morelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko na ich komponentach? 

Jeśli z rezerwą na 280 ps to pewnie całe wnętrze z K04-064.

Jeśli nie wnikasz w szczegóły to im dłuższa pisemna gwarancja tym lepiej. 

Pozdrawiam

Edytowane przez black4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Gwarancja jest to bym się nawet nie zastanawiał, chociaż różnie to potem z tymi gwarancjami jest, z takiej gwarancji łatwo można się wykręcić, typu "Katowałeś samochód, gasiłeś silnik od razu po pałowaniu, nie chłodziłeś turbo i sam zajechałeś sprężarkę" aczkolwiek jednak jest to jakaś podkładka :)

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, morelo napisał:

Każda hybryda będzie wstawać nieco wyżej niż seria że względu na większą bezwładnosc wirnika (większy wirnik - większa masa).

Wyżej masz na myśli na wyższych obrotach ? tu u kolegi z forum 

 

Widzę że wstaje bardzo ładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, krzychupower napisał:

Chyba sklep fmic.pl robi tez hybrydy z gwarancją

jrspec-k03-hybrid-racing-1-8t-a4-a6-supe
FMIC.PL

JRSPEC K03 HYBRID RACING 1.8T (A4 / A6 / SuperB / Exeo/ Passat ►FMIC.PL◄ Twój tuningowy sklep internetowy!

Oczywiście, ktoś ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, black4 napisał:

Każda hybryda będzie wstawać nieco wyżej niż seria że względu na większą bezwładnosc wirnika (większy wirnik - większa masa).

Wszystko zależy od hybrydy co kto oczekuje, zazwyczaj te hybrydy wstają dużo wcześniej, tylko kastrowane są od dołu do pewnych obrotów ze względu na seryjne korby.

Geremi ma fajną nowość od grudnia p&p do 280max, ale spool ma za***isty i do typowego daily miodzio. Jest u mnie na pokładzie, zrobione już ok 20k sporo tańsza opcja niż u peruna. Gwarancja jak to gwarancja, wszystko da się ocenić kto zawinił,  nie zawsze jest to wina użytkownika, osoby która składa je, tylko materiału który zdarza się wadliwy mimo, że przechodził testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ELLIOTT napisał:

Wszystko zależy od hybrydy co kto oczekuje, zazwyczaj te hybrydy wstają dużo wcześniej, tylko kastrowane są od dołu do pewnych obrotów ze względu na seryjne korby.

Geremi ma fajną nowość od grudnia p&p do 280max, ale spool ma za***isty i do typowego daily miodzio. Jest u mnie na pokładzie, zrobione już ok 20k sporo tańsza opcja niż u peruna. Gwarancja jak to gwarancja, wszystko da się ocenić kto zawinił,  nie zawsze jest to wina użytkownika, osoby która składa je, tylko materiału który zdarza się wadliwy mimo, że przechodził testy.

Jak u Ciebie to turbo wstaje obroty od jakich już czuć? proszę o odp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam też od Geremiego i jest okej, mogę Ci podeslac logi doładowania jak będę w domu , moc aktualna ok. 230km ale niby turbo z dużym zapasem

Edytowane przez kipak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać jak te nowe hybrydy od Geremiego wstają.

Ktoś się orientuje jakich parametrów bebechy tam siedzą ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem już chyba 5 logi widzę gdzie to turbo od geremiego tak pięknie pracuje, kto ma logi od Perun?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, black4 napisał:

Dajcie znać jak te nowe hybrydy od Geremiego wstają.

Ktoś się orientuje jakich parametrów bebechy tam siedzą ?

Pozdrawiam

Z tego co wiem,  moja hybryda potrafi wstać 1.26b przy 2.3k tylko korb szkoda :D 

3 godziny temu, morelo napisał:

Jak u Ciebie to turbo wstaje obroty od jakich już czuć? proszę o odp. 

U mnie jest spokojnie poprowadzone w dolnych partiach obrotów,  1.3b przy 3k jak dobrze pamiętam (mogę mylić się).  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie też Geremiego polecę, i dodam, że często turbiny od Peruna kończą u niego do poprawy. Ostatnio kumpel kupił w perunie i strojenia nie wytrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...