Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koło zapasowe/dojazdowe audi a4 b8


PUTZMEISTER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

złapałem juz 2 kapcie, nie mam koła zapasowego, zestaw naprawczy. Chciałbym sobie doposażyć auto w koło zapasowe. Auto stoi na 245/40/18 . Jakie w takim przypadku musze kupić koło dojazdowe? o jakim rozmiarze/parametrach?

Znalazłem kilka tematów na forum, lecz są już stare, niektóre zdjęcia wygasły... Co muszę dokupić jeszcze (pewnie ta piankę) aby schować koło w wnęce bagażnika?

Zaglądałem to pod miejscem na koło zapasowe znajduje sie chyba soboofer(b&o) czy wtedy ta pianka jest inna?

Z gory dziekuje za pomoc, wybieram się na wakacje i chciałbym się uzbroić w zapasówke dla świętego spokoju, lecz nigdzie nie moge znaleść dokladnej odpowiedzi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to piankę na lewarek, oraz koło dojazdowe 4,00x19 ET29, numer 8K0 601 027 D lub F

Jak znajdę numery to podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, a zastanawia mnie fakt czemu w b8 dojazdówki wychodza w 19'?

Skoro mam 18 i przypuśćmy złape kapcia na przedniej osi(naped na przod) to bedzie roznica w srednicy... nie uszkodze mostu taką jazdą?

z tylu raczej w takiej sytuacji nie powinno byc problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie zaleca się używania dojazdówek, można zawsze przełożyć koło z tyłu do przodu i dać ją z tyłu.

Mniejsza Ci nie wejdzie do wnęki (subwoofer i akumulator).

Opona 125/70 R19 na koło

Mocowanie lewarka 8k9 813 685 w ASO powinno być niedrogo za nowy ~40zł

Edytowane przez xardas654
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok super, dziekuje za odpowiedz.

w takim razi uzytkownicy audi quattro maja delikatny problem... 

Wydaje mi sie ze lepiej jest miec ta dojazdowke, i tak jak mowisz przelozyc ja do tylu w razie czego i podjechac do najblizszego wulkanizatora w celu naprawy koła.przy roznicy srednicy na tylniej osi chyba nie powinno się nic stac jadac ok 20 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dojazdówkę od mercedesa rozmiar 17cali, wszystko ładnie mieści się we wnęce gdzie aku. dodam że cenowo jest sporo tańsza od audi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...