Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 TDI PD] Auto zgasło jak jechałem.


rurarz16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie. 

Mam problem z moim audi a4 B6 1.9 TDI 130 km. W trakcie jazdy auto zaczęło się dławic,na gaz nie reagowalo aż w końcu zgasł. Jechałem na 4 biegu,kiedy redukowalem na 3 jechał przez parę sekund normalnie i znowu to samo. Redukcja z 3 na 2 i znowu jechał parę sekund normalnie i znowu się dlawil aż w końcu zgasl. Jeżeli chodzi o paliwo to jest w zbiorniku. Co może być powodem usterki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przewody idące do filtra paliwa. Ewentualnie zaglądnij na rozrząd. Kiedyś mi się w 80tce przestawił i auto padło nie ruszyło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to sprawdzenie czy na VAGu nie ma żadnych błędów...

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak dusilo silnik nawet na jałowym po lekkim musnieciu gazu winny zawór od egr. Narazie mam go odpietego i jezdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, jechałem i samochód zgasł po 30 minutach zastanawiania się co jest przyczyną samochód odpalił co pozwoliło dojechać do domu, rano samochód odpalił za pierwszym razem po ujechaniu 2 km zgasł i już tylko cholowanie pozostało, wymieniony filtr paliwa i pompka elektryczna w baku auto po 30 minutach odpala i za chwilę gaśnie, w tym czasie jak autko odpali ładnie wkręca się na obroty i nie kopci, poziom oleju w normie. Zauważyłem że gdy trzymam go na wysokich obrotach jak odpali to nie gaśnie ale czuć, że szarpie. Proszę o pomoc we wstępnej diagnozie, jutro postaram się podpiąć pod VAGa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązał ktoś już ten problem? Jaka była przyczyna?  Bo mam podobny problem. Jak uruchomię silnik i zaczynam jechać to już czuć na 1 że przy 2tys już go coś blokuje i dusi, wbijam 2 jak dodaje delikatnie gaz to auto jedzie przekroczy 2. 5 tys obrotów, zaczyna za sobą zostawiać chmurę dymu, coś się odtyka i auto już jeździ normalnie. A gdy dodam szybko gaz na 2 biegu to potrafi zgadnąć i niereaguje na wwciskanie pedału gazu, dusi się i gaśnie. Ale zapala potem od szczala. Problem występuje po dłuższej chwili czekania. Parę godzin. Podpiolem kompa, zero błędów, jakie zrobić logi? 

z ruszania na 1 biegu ,tez było ok, sprobuje jeszcze zrobic jak bedzie problem

Edytowane przez szalonyharry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...