Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Chrobotanie przy przyśpieszaniu


inside123

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry forumowiczom, mam już kilka msc problem z samochodem (audi a4 b6 1.9 tdi avf FWD, 6 biegowa skrzynia manualna), mianowicie przy przyśpieszaniu (na każdej nawierzchni) słychać chrobotanie w lewym kole jak na filmiku, wymienione zostało całe zawieszenie z przodu łącznie z amortyzatorami i zwrotnicą i problem nadal występuje. Na stacji diagnostycznej rozkładają ręce a mechanik nie ma póki co terminów. Może ktoś z was miał coś podobnego i podejrzewa co może być przyczyną. Wiem że dużo rzeczy może to powodować. m.in dwumas, magiel, łożysko, skrzynia, poduszka. Ale wydaje mi się że dźwięk dość charakterystyczny, zresztą oceńcie sami:

 

Edytowane przez inside123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się zdiagnozować w ciągu roku? ;-) Od kilku dni przy mocnym przyspieszaniu na pierwszym biegu mam u siebie podobnie w 2.4/ośka , w poniedziałek jadę do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. I jak ogarnął ktoś tą sytuację? Mam tak samo od bardzo długiego czasu. 

Wynienione : dwumas, całe zawieszenie, przeguby wew i zew, łożysko w kole, tarcze klocki i nie mam pomysłu co dalej.

Jeżdżę z tym juz ok 30kkm ale przydałoby się to ogarnąć ?

Ps skrzynia też wymieniona. 

Edytowane przez Tujwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Langista napisał:

A poduszka skrzyni/silnika?

Mechanik stwierdził, że jest ok. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy udało się komuś zlokalizować problem? Mam to samo, tylko w losowych momentach. Coś trzeszczy, chrobocze jak gdyby z lewej strony. Przenosi drgania na budę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...