Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opadająca szyba, nie działające podnoszenie


Raven1209

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój problem polega na tym że tylna lewa szyba samoistnie opada natomiast silniczek nie działa gdy próbuje ją podnieść. Na początku szyba opadła nieznacznie 2-3cm i w czasie podnoszenia było słychać że silniczek próbuje działać lecz szyba stała w miejscu, na dół dała się opuścić. Później już zero reakcji od silniczka a szyba sama spada w dół. Ręcznie da się ją podsunąć do góry ale w czasie jazdy podczas wibracji osuwa się lekko w dół. Co może być przyczyną? Uszkodzony mechanizm? Sam silniczek? Czy silniczek odpowiada także za utrzymywanie szyby w zadanej pozycji czy tylko podnosi opuszcza a to że sama opada to kwestia uszkodzonego mechanizmu? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz_mk2 Dzięki za odpowiedź. Drzwi mam na wpół rozebrane znaczy ściągnięty boczek, wymontowany silniczek i teraz zastanawiam się czy rozmontowywać je na pół znaczy ramkę szyby, szybę i mechanizm wyciągać. Zastanawiam się dlaczego silniczek nie daje oznak życia. Myślę że przyczyna będzie tkwiła w mechaniźmie jednak dlaczego silnik nie kręci? Ma jakiś czujnik że nawet jak jest sprawny to może się nie odzywać? Czy mimo wszystko powinien za każdym razem chociaż spróbować zakręcić? Chyba że linka gdzieś się zablokowała a silniczek się spalił później po paru próbach zakręcenia. I co odpowiada za pozostawanie szyby w zadanej pozycji? Jest jakaś blokada na silniczku że nie pozwala się przesuwać lince czy jest jakaś osobna blokada w mechaniźmie? Rozumiem że samej linki nie kupię tylko pewnie trzeba cały mechanizm otwierania szyby. Możecie polecić jakąś konkretną firmę? Żeby nie wywalić fortuny ale też nie wpakować się na badziew, który polata pół roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą linkę możesz kupić jak znajdziesz gdzieś speca co takie linki zarabia tzn. zakłada odpowiednie końcówki. Ale z doświadczenia mogę powiedzieć żebym to odpuścił, bo będziesz miał spory problem by ją odpowiednio założyć, jak podczas zakładania linka się lekko skręci to za chwilę ją szlag trafi i będziesz miał powtórkę z rozrywki. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupno całego mechanizmu. Co do silniczka to może prostu linka się już na tyle zblokowała, że czujnik przeciążeniowy, który znajduje się w silniczku, a który odpowiada za to by silnik się nie spalił po prostu rozłącza prąd by do tego nie dopuścić.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Lukasz_mk2za odp. Okazało się że ułamał się kawałek plastiku w mechaniźmie(w miejscu gdzie szyba opiera się na szynie a linka zatopiona w plastiku przesuwa szybą), w którym trzymała się linka i szyba mogła przesuwać się swobodnie. Sama linka w kołnierzach też chodziła bardzo ciężko. Zamówiłem mechanizm z firmy Electric Life. Wymieniłem i działa. Z Valeo sklep anulował zamówienie bo niby nie mieli. Zobaczymy ile to podziała. Przy okazji nasmarowałem prowadnice szyb smarem silikonowym w każdych drzwiach. Trochę mniejsze tarcie powinno przedłużyć życie pozostałych mechanizmów i silniczków. Temat do zamknięcia. Może komuś się przyda w przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...