Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silniczek wycieraczek tył


mar_1981

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rozebrałem silniczek wycieraczek w moim samochodzie i stwierdzam że regeneracja go nie ma sensu, a nie chce kupować używki bo może być w stanie podobnym do mojego i popracuje chwile i będzie znowu problem.

Jakiej firmy polecacie? Może ktoś już coś przerabiał. Sporo jest ofert w sklepach więc nie wrzucam linków tylko nazwy firm które sa dostepne:

  • Qualite Parties, NTY itp - ok. 140 zł
  • Alanko - ok. 190 zł
  • topran - ok 250 zł
  • SKV - ok. 280 zł
  • VEMO - ok. 280 zł
  • FEBI  ok. 310 zł
  • Metzger - ok. 330 zł
  • JP Group - ok. 370 zł
  • VALEO, Meyle, Mapco - ok. 380 zł

W zasadzie na wszystkie będzie gwarancja więc na min. 2 lata powinien być spokój ale wolę spytac bo może któryś wyjątkowo  polecacie.  Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nty odradzam. Założyłem kiedyś i żeby wyłączyć wycieraczke trzeba było użyć przedniego spryskiwacza i ukręciła się dysza spryskiwacza od pracy wycieraczki. Dobrze, że reklamacja była uznana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo. Jedyne co pozostaje to przełożyć sam mechanizm z dyszą do starego silniczka. Wciąż rozwiązanie duuuuuużo tańsze jak kupno zestawu naprawczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. 

Przełożenie mechanizmu...to będzie trudne. Oprócz tego że ukręciła się ta rurka od spryskiwaczy to tak wszystko zardzewiało w środku że raczej czarno widzę możliwość wykorzystania oprócz obudowy czegokolwiek innego u mnie. Dodatkowo ktoś chyba rozbierał nieudolnie bo jedna szczotka jest połamana i zastanawiam się czy gdzieś dostanę takie szczotki.

Dlatego myślę czy np. Febi itp nie będą OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie silniczek Boscha. Myślicie że będzie kicha z nim? Pozwolę sobie wrzucić link:

 

https://abcwycieraczki.pl/product-pol-87-Silnik-Wycieraczki-Bosch-Tyl-Audi-A4-Combi-do-2001.html

 

Bosch to chyba dobra firma i nie powinno być z nim problemu. Pasować też chyba powinien do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W a3 wsadziłem boscha i jest elegancko. Cichutki i wszystko działa jak należy. Inne jest tylko położenie spoczynkowe wycieraczki ale kupiłem ramię od golfa V i jest ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz patrzę po wpisaniu numerów tego silniczka że pasuje do Golfa, Bory itp. a Audi nie ma w spisie więc czemu w tym sklepie piszą że do Audi? No cóż...jak pasuje i tylko ramie do wymiany to chyba wezmę.

 

Napisz tylko czy ramię od Audi za długie/ za krótkie? Bo nie rozumiem tego że inna pozycja spoczynkowa. To może odrazu kupię w tym sklepie ramię i wycieraczkę jak tak jest, tylko widzę że też są dwa rodzaje...do HB i kombi...która?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W a3 wycieraczka fabrycznie leży z lewej strony, a na tym silniczku co kupiłem to znajduje się po prawej. Wymiana ramienia nie jest konieczna ale po wymianie lepiej wygląda. Nie kojarzę jak jest umiejscowiona w a4 .

Ja kupowałem na alledrogo i jak nie będzie pasować to przecież masz 2 tygodnie na darmowy zwrot bez podania przyczyny :D

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem nowy silniczek. Zamówiłem Boscha i mam nadzieję że wytrzyma kolejne kilka lat ? Cena ok. 200 zł więc dużo lepsza niż "dedykowane" do A4, a różni się tak jak pisał przem8 tylko miejscem spoczynku wycieraczki. Mi to nie przeszkadza wogóle czy leży z lewej czy z prawej. Poniżej zdjęcia z numerem silniczka jakby ktoś pytał.

IMG_20190915_151436197.jpg

IMG_20190915_151454732.jpg

IMG_20190915_151517931.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...