Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie licznika VDO na stole


homie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem licznik z pełnym FIS-em (8D0 919 034F) do swojego bolidu (w którym brak FISu). Chciałem go podłączyć "na sucho" na stole podłączając się pod terminal 15,30,31 oraz linię K.

Wszystko w teorii działa poprawnie oprócz zczytywania eepromu. VCDS-Lite łączy się z zegarami, zczytuje błędy, bloki pomiarowe, kodowanie działa (zmieniłem z V6 na R4 TDI). Adaptacja działa dziwnie, bo nie mogłem zmienić języka - wrzucałem wartość 2 i po teście sama przeskakiwała na 3, ale o dziwo po paru próbach się udało.

Chciałem zgrać wsad żeby się pobawić i wyskalować licznik na diesla, ale żadnym programem nie mogę tego zrobić, bo albo nie widzi kontrolera, albo niby się łączy ale nie zrzuca danych.

VAG EEPROM Programmer:

s1.PNG

 

VAG-K+CAN Commander 1.4 (CHINA):

Po wybraniu zegarów VDO na dole jest komunikat "Connected. Start transfer/receive of data" i nic więcej się nie dzieje.

s2.PNG

 

Natomiast po wybraniu A4 B5 with board computer zczytuje jakiś wsad, ale wydaje się być mały i nie zczytuje loginu:

s3.PNG

 

Jeszcze taka ciekawostka, że po którymś odczycie danych odometer zresetował się na 0 ?. Próba zmiany na jakąkolwiek wartość oczywiście kończy się niepowodzeniem (chociaż commander wyświetla, że został zmieniony).

Znalazłem jakiś inny wsad w necie, który podobno jest do tego samego licznika (8D0 919 034F) i próbowałem go wgrać, ale po odczekaniu chwili i obserwacji jak to commander próbuję wrzucić kolejne adresy w pamięci (według niego z powodzeniem) pamięć pozostaje niezmieniona. Nadal jest stary wsad. Trochę to wygląda jakby zegary były w jakimś trybie readonly czy coś.

Próbowałem już chyba wszystkich wersji wymienionych narzędzi bez powodzenia...

Kabel diagnostyczny to VAG KKL Viakena taki niebieski chiński :D

Przeszukałem cały internet (albo tylko obserwowalną część) i jestem w kropce, pomóżcie :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu commanderem nowego wsadu proponuję odpiąć zasilanie na 15 sekund, wtedy zmiany będą widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2019 o 07:22, Fazii napisał:

Po wgraniu commanderem nowego wsadu proponuję odpiąć zasilanie na 15 sekund, wtedy zmiany będą widoczne.

Niestety bez powodzenia :(
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...