Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1,8t Czy kupiłem właściwą sondę lambda? Duże spalanie - problem


adamm_85

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zakupiłem sondę z poniższej aukcji i zastanawiam się, czy oby na pewno jest to sonda dedykowana do mojego auta

SONDA-LAMBDA-AUDI-A4-B5-A4-B6-1-8-1-8T-1
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 355 zł - SONDA LAMBDA AUDI A4 B5, A4 B6 1.8 1.8T 1K0998262D (7771439630). Allegro.pl - Radość zakupów i...

Mam program na około 200-210km. Mocy ma dużo, jest ogień. Auto mi całkiem sporo pali, na benzynie z trasy 50%, miasto 50% potrafiło wyjść 15 litrów. Zmieniłem naprawdę dużo rzeczy:

- świece PFR6Q
- cewki NGK
- przepływomierz Bosch - oryginał z Autolandu
- ezektor oryginał z ASO
- odma z odpowietrznikiem skrzyni korbowej
- rozrząd
- katalizator sportowy z wkładem Magnaflow
- pierwsza część wydechu - kwasówka
- gniazda wtrysków
- uszczelka pokrywy zaworów
- uszczelka pod kolektor
- czujnik temperatury ASO
- termostat Behr
- wtryski 320CC Bosch
- prawy Intercooler z 2.0 TFSI
- sztywny TIP z kwasówki
- zawór DV- oryginał z Autolandu

Dodam, że niekoniecznie mam lekką nogę, ale nawet przy próbach ECO DRIVING'u nie widziałem specjalnej różnicy. Posiadam świeżo założony gaz, z 50 km z tankowania do pełna wyszło 8 litrów gazu czyli 16 litrów / 100km.

Kolejna sprawa to gazownik mówił, że widział iż mam duże korekty na PB powyżej 4000 obrotów jakby paliwa brakowało.

Edytowane przez adamm_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zanim wymienisz pół auta to kupc Vcds i zrób logi? Bo mocy dużo to pojęcie względne tak samo ma się ciężka noga ?

Sonda dobra kupiłeś choć nie ma pewności czy twoja była uszkodzona 

Edytowane przez Kejsi
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam ostatnie logi.

23 minuty temu, Kejsi napisał:

Może zanim wymienisz pół auta to kupc Vcds i zrób logi? Bo mocy dużo to pojęcie względne tak samo ma się ciężka noga ?

Sonda dobra kupiłeś choć nie ma pewności czy twoja była uszkodzona 

Już wymieniłem pół auta ? Ale na ile lat spokój z pewnymi rzeczami ? Dodam, że miałem błąd pierwszej sondy lambda, po wymianie błędy pierwszej sondy nie wracały. Przez pewien czas wracały tylko błędy drugiej sondy, ale przestały.

Kopia pliku LOG-01-090-093-xxx.xlsx LOG-01-002-033-xxx.xlsx LOG-01-003-020-xxx.xlsx LOG-01-115-118-24.08.xlsx

Edytowane przez adamm_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kejsi napisał:

Logi wrzuć na vaglogi.pl 

Łatwiej się czyta 

 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum
VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum
VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum
VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

Edytowane przez adamm_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, przem8 napisał:

Jest ok.

Tyle to i ja wiem, co nie zmienia faktu ze przy strojeniu gazu AFR coś było wspomniane, że jest problem z paliwem powyżej 4 tysięcy i że auto pali dużo ? Nasuwa mi się na myśl, że albo jest wielu bajkopisarzy na forach wspominających o 10-12l spalania albo coś mam nie tak z autem. Planuje jeszcze wymienić przewody hamulcowe i dobrze odpowietrzyć. Będę zakładał większe heble więc nie będę regenerował już zacisków.

 

Edytowane przez adamm_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień gazownika. Jakie masz graty od lpg?

Jak na benzynie jest ok to i na lpg też musi jak są dobre komponenty i jest poprawnie zamontowane i ustawione. Poza tym jak masz ciężką nogę to spodziewaj się takiego spalania :P 

Zrób loga na lpg 2+33 przy pełnym bucie i normalnej jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przem8 napisał:

Zmień gazownika. Jakie masz graty od lpg?

Jak na benzynie jest ok to i na lpg też musi jak są dobre komponenty i jest poprawnie zamontowane i ustawione. Poza tym jak masz ciężką nogę to spodziewaj się takiego spalania :P 

Zrób loga na lpg 2+33 przy pełnym bucie i normalnej jazdy.

 

Na benzynie pali mi 13-15 litrów w cyklu mieszanym więc na gazie jak najbardziej będzie wszystko ok. Auto jedzie jak złoto, w dodatku lepiej pracuje na gazie ?

Edytowane przez adamm_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adamm_85 napisał:

Na benzynie pali mi 13-15 litrów w cyklu mieszanym więc na gazie jak najbardziej będzie wszystko ok. Auto jedzie jak złoto, w dodatku jakby lepiej pracuje na gazie ?

To w czym masz problem? Wyjeździj ze 3 zbiorniki gazu to wtedy możesz coś powiedzieć o średnim spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, przem8 napisał:

To w czym masz problem? Wyjeździj ze 3 zbiorniki gazu to wtedy możesz coś powiedzieć o średnim spalaniu.

Zastanawia mnie fakt, że ludzie piszą o spalaniu 8 litrów w trasie i 11 w mieście... U mnie na benzynie to trasa spokojnie przy umiarkowanej nodze 10l przy predkosciach 100-120 i z 15 w mieście. W mieszanym będzie jak pisałem 13-15 nawet, w zależności od stylu jazdy ? Szukam potwierdzenia bądź uwagi osób w temacie czy tak ma być z tym spalaniem. Przy naprawdę ostrym szaleniu, cały czas ogień w każdym możliwym miescu to nawet ciężko mi napisać jakie miałem spalanie, ale jeszcze sporo większe. Myślę, że było ponad 20 litrów na 100.

Edytowane przez adamm_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie różne rzeczy mogą pisać ? Jak chcesz sprawdzić ustawienie gazu to zrób to co pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, przem8 napisał:

Ludzie różne rzeczy mogą pisać ? Jak chcesz sprawdzić ustawienie gazu to zrób to co pisałem wcześniej.

Loga oczywiście z ciekawości zrobię. Podzielę się pewnie po weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 8 nigdy nie uwierzę. Masz ośkę, więc 11 - 12 to chyba taka norma, a piszesz, że masz ciężką nogę to nie problem dojść do 14-15 zwłaszcza że auto po programie. W Q 15l to norma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie zszedłem poniżej 15l lpg. 

Jak 60l styka na 400km. W weekend wracałem z 3city średnia prędkość 160-170km/h wyszło 370km na baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...