Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 brak prądu w tylnych drzwiach


Marcinktk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, że nie ma zasilania w tylnych drzwiach tzn. brak sterowania szybami, głośnik nie działa i brak podświetlenia drzwi oraz guzika sterowania szybą. Dodam, że centralny zamyka drzwi i prąd w kostce w słupku bocznym jest tylko w trzech cienkich kabelkach a w tych grubszych co idą do kostki nad głośnikiem już nie ma.

 

IMG_20190911_154606.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia kostka na słupku B. Często gniją tam piny, szczególnie te od cienkich przewodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta kostka na zdjęciu jest ze słupka B i na cienkich pinach miernik pokazywał 11,2 a na tych grubszych wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby czerwono-żółty to "+" a brązowo-żółty to "masa" - jak miernik nic nie pokazuje to szukał bym w kostkach przy słupku B

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lukasz_mk2 napisał:

Gruby czerwono-żółty to "+" a brązowo-żółty to "masa" - jak miernik nic nie pokazuje to szukał bym w kostkach przy słupku B

Zdjęcie dotyczy kostki ze słupka B od strony wnętrza a nie drzwi. Chyba, że ja Cię źle rozumiem to proszę wyjaśnij mi na chłopski rozum ? dopiero zaczynam przygodę z Audi dlatego proszę o wyrozumiałość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zdziwiło mnie to, że przy bezpiecznikach pod nr 23 jest pusto (nie dochodzą przewody) a czytałem, że to jest właśnie od tylnych drzwi. To ma związek z tym brakiem zasilania?

IMG_20190911_151801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie bezpiecznik nr 23 odpowiada za elektrykę szyb z tyłu. Auto kupiłeś niedawno??? Szyby kiedyś działały??? Bo jeśli kiedyś działały, to wychodzi na to, że ktoś je podłączył w jakiś dziwny sposób (nie tak jak w fabryce) i teraz będzie trzeba to jakoś rozgryźć, ale tu tylko można wziąć miernik w rękę i szukać drugiego końca kabla czerwono-żółtego, bo masa czyli kabel brązowo-żółty jest wspólny na całe drzwi więc pewnie jest dobrze podłączony.

Jeszcze tak dla pewności mógłbyś sprawdzić z jaką końcówką masz moduł komfortu (jaki jest jego dokładny numer 8E0 959 433 ...) można to zrobić w dwojaki sposób, albo fizycznie się do niego dobrać, ale to byś musiał fotel wyciągać bo moduł jest pod fotelem, pod wykładziną. Albo w prostszy sposób tzn. podłączyć auto pod kompa i odczytać numer modułu łącząc się z grupą 46

więcej o modułach komfortu znajdziesz tu:

 

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukasz_mk2 napisał:

faktycznie bezpiecznik nr 23 odpowiada za elektrykę szyb z tyłu. Auto kupiłeś niedawno??? Szyby kiedyś działały??? Bo jeśli kiedyś działały, to wychodzi na to, że ktoś je podłączył w jakiś dziwny sposób (nie tak jak w fabryce) i teraz będzie trzeba to jakoś rozgryźć, ale tu tylko można wziąć miernik w rękę i szukać drugiego końca kabla czerwono-żółtego, bo masa czyli kabel brązowo-żółty jest wspólny na całe drzwi więc pewnie jest dobrze podłączony.

Jeszcze tak dla pewności mógłbyś sprawdzić z jaką końcówką masz moduł komfortu (jaki jest jego dokładny numer 8E0 959 433 ...) można to zrobić w dwojaki sposób, albo fizycznie się do niego dobrać, ale to byś musiał fotel wyciągać bo moduł jest pod fotelem, pod wykładziną. Albo w prostszy sposób tzn. podłączyć auto pod kompa i odczytać numer modułu łącząc się z grupą 46

więcej o modułach komfortu znajdziesz tu:

 

Tak, niedawno kupiłem auto i nie mam pojęcia czy wcześniej działały. Oba te kable przechodzą pod modułem i wchodzą w grubą wiązkę kabli owiniętych czarną taśma i tam je gubię. Co do modułu to sprawdzę nr w wolnej chwili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod kołem zapasowym znajdziesz wlepkę z kodami wyposażenia, wypadało by sprawdzić czy twoje auto z fabryki wychodziło z elektryką z tyłu. Z drugiej strony to jak kupowałeś auto nie zwróciłeś uwagi, że szyby z tyłu nie działał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kołem zapasowym mam butle z gazem a auta nie kupiłem w stanie idealnym i miałem świadomość, że nie działają szyby. Chciałbym sam doprowadzić audi przynajmniej do stanu bardzo dobrego, dlatego tu jestem żebym mógł się nauczyć czegoś od znawców marki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lukasz_mk2 napisał:

a masz książkę serwisową?? na jej okładce od wewnętrznej strony też powinna być wlepka z kodami wyposażenia.

Mam. Po kodzie 4R5 mam rozumieć, że z tyłu były korby?

Screenshot_20190917-082623.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, 4R5 - to korby z tyłu.

Więc można sądzić, że sprawa ma się tak, że pewnie w twoim aucie były połamane wiązki (norma w a4 b6/b7) i po prostu ktoś wymienił wiązki na "całe", ale od wersji z elektryką szyb. W drzwiach masz silniczki od szyb czy mechanizm ręczny?? Teraz wypadałoby zbadać jaki masz moduł komfortu (czy obsługuje elektrykę z tyłu) i rozglądać się brakującymi częściami i rezać elektrykę z tyłu - przechodziłem to u siebie i uwierz nie jest to strasznie skomplikowane - na forum znajdziesz dokładny opis jak to zrobić, a w razie czego pisz to ja, czy inni pomogą na ile będziemy w stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam silniczki. Kod modułu to AD czyli elektryczne szyby z tyłu (lub korby). Ktoś już coś robił bo taśma izolacyjna poszła w ruch ?

IMG_20190917_131357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...