Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozkodowanie skrzyni 2.0 TDI


Barti_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Pytanie do osób które się znają dobrze na rodzajach automatycznych skrzyń o pomoc w ustaleniu jaka to dokładnie skrzynia.

Pacjent: Audi A4 B8 Avant 2.0 TDI wyprodukowana 03.07.2012 z oznaczeniem silnika CGLC. Po rozkodowaniu VINu wyszło:

Rodzaje skrzyń biegów / mechanizmów przełączania

0G7

tiptronic 

Czy jest możliwe, że w tym aucie jest TIPTRONIC? Jeżeli tak - co jaki okres powinno się wymieniać olej w tej skrzyni? (czytałem, że w tym modelu nie zaleca się / ew. gdy coś się będzie działo typu szarpanie itd. - dlatego też chciałbym się upewnić)

Czy ewentualnie jest możliwe, że to Multitronic?

W modelu który mam na oku sprzedający twierdzi, że pierwsza wymiana oleju przy 182 tys km. Auto ma obecnie 191 tys. Czy aby przy takim przebiegu, tak późna wymiana może oznaczać problemy ze skrzynią w przyszłości?

Pozdrawiam,

Barti_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana max co 60kkm, trochę słabo jak przy takim przebiegu była tylko jedna wymiana oleju.

Co do kodu, to mam taki sam i też mi wyszło po rozkodowaniu wszędzie, że tiptronic a mam multi. Lepiej sprawdź kod przekładni, ja mam MMV i to własnie multi jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, davis693 napisał:

Wymiana max co 60kkm, trochę słabo jak przy takim przebiegu była tylko jedna wymiana oleju.

Co do kodu, to mam taki sam i też mi wyszło po rozkodowaniu wszędzie, że tiptronic a mam multi. Lepiej sprawdź kod przekładni, ja mam MMV i to własnie multi jest.

Co do tiptronic to wyczytałem na innej stronie, że to wcale nie oznacza skrzyni tiptronic, tylko jest to opcja oznaczająca tyle, że jest możliwość manualnej zmiany biegów, więc zakładałbym, że rzeczywiście może być Multitronic.

Dzięki za tip odnośnie kodu przekładni. Jest to NRJ i znalazłem, że to Multi, a zatem trochę słabo, że olej dopiero przy 182 tys bo to może oznaczać, że skrzynia swoje przeszła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta skrzynia to do wymiany może być. Jeśli masz możliwość to zdiagnozuj jej stan, gdzieś na forum było info jak to zrobić, np zmieniając biegi na postoju R->N->D i w drugą stronę, jeśli obroty skoczą oraz czy nie migają oznaczenia biegów(to takie podstawowe chyba były)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...