Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Chorus 2DIN - podpięcie wzmacniacza i subwoofera (NIE bose)


browaros

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

wiem, że pewno było wałkowane sto razy tylko, że jak czytam kilka tych tematów i tam każdy wtrąca swoje dodatkowe pytania itd. to już się gubię. A że jestem totalnie słaby z "kabelków" to wolę zapytać i mam nadzieję, że jakoś to indywidualnie potraktujecie :)

A więc sprawa wygląda tak, że jak zakupiłem A4 B6 Avant to nie było wzmacniacza ani subwoofera za to było nieoryginalne radio na którym grały głośniki w drzwiach przód i tył + coś było namieszane w kablach za radiem z przejściówkami itd.

Jakieś 3 lata temu wróciłem do oryginalnego CHORUS w 2din bo tamto kompletnie mi się nie podobało i nie pasowało, ale od tego czasu nie grają głośniki z tyłu (tak wiem, że zasilanie idzie ze wzmacniacza którego nie ma i to pewno dlatego). Od tego czasu jakoś temat olałem ale ostatnio wyprułem całą podsufitkę bo obwisła + słupki i boczki bagażnika i pomyślałem, że warto byłoby teraz dołożyć ten wzmak i sub. Zakupiłem takie coś razem z wiązką i czy ktoś będzie uprzejmy żeby mi wytłumaczyć jak to wszystko podłączyć? Potraktujcie mnie jako totalnego amatora w kwestii elektroniki itd. Bardzo chciałbym spróbować zrobić to sam właśnie również po to, żeby nabrać choć trochę wprawy w tym temacie...

wzmak sub wiazka.jpg

Edytowane przez browaros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bobikos napisał:

Zrob zdjecia kostek za radiem

@bobikos

IMG_20190916_110209.jpg

Edytowane przez browaros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wszystko od nowa ciągnąć. Od wzmacniacza do głośników możesz iść bezposrednio do kostek przy slupku b lub ciągnąć aż pod radio (tam masz teraz dociagniete glosniki tył). Pozostale przewody ciagniesz od wzmacniacza do radia. Dokup sobie głośnik centralny jeszcze bo też go nie masz (wpina się go miedzy plus prawego przedniego a minus lewego przedniego). Ja przewody (co prawda do bose ale to bez znaczenia) puszczalem pod tunelem (udalo sie bez jego zdejmowania - tylko popielniczka, zapalniczka, podłokietnik i zaslepki) potem pod kanapą i boczkiem (cala kanapa z oparciem i boczek trzeba ściągnąć) do wzmacniacza. Roboty jest na dwa popoludnia max z lutowaniem. Potrzebna Ci brakujaca wtyczka w gnieździe radia (taka jak ta biala od zmieniarki) i piny (4 szt). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, już i tak mam rozebrane pół auta, cały bagażnik i słupki oraz podsufitki więc jeszcze trochę tunelu środkowego i będę coś próbował działać.. Mam nadzieję że poogarniam co gdzie i jak z tą wiązka od wzmaka która kupiłem razem ze wzmakiem i subwooferem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...