Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po wgraniu Polskiego menu MMI 3G HIGH


huragan1971

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosze o pomoc,bo pod koniec wgrywania polskiego menu ekran nagle sie wyłączyl a MMI się zrestartowało no i od tego czasu czasami się pojawia czerwony obraz na nim upływający czas od minuty do zera i tak co jakiś czas.

Myśle,że to moja wina a nawet na pewno,bo podczas wgrywania auto bylo tylko na włączonym zapłonie powinien silnik pracować a gdzie tez przeczytałem najbezpieczniej jest podłaczyć prostownik..no ale mi się zapomniało.

Próbowałem już wkłądac kartejeszcze raz,ale jej nie widzi i dlatego chciałem spróbowac wgrac soft ponownie tylko nie mam skąd go wziąś.Na szczęście porobiłem zdjęcia i wiem jaki miałem

HNav_EU_K0206_3_D1

Panowie czy ktoś da mi link? A może wgrac inny nowszy soft..

Bardzo Proszę Was o pomoc..

Chciałem zrobic dobrze a wyszło źle..

z góry Dziekuję

 

ps. nie chcę już pobierać z chomika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie z chomika i tak się kończy. Nie ma pl menu do 3g obojętnie w jakiej wersji za free,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem to juz dawno sam ubije bardziej i bedzie placz

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć ten soft na kartę i włącz mmi.

Pójdzie update i się naprawi albo wywali błąd, że się suma kontrolna nie zgadza i nie wydarzy się nic.

 

Wtedy musisz użyć skryptu na kartę który odpali tryb emergency albo...dac to komuś kto umie korzystać z ogolno dostępnej wiedzy i sam użyje skryptu z neta lub sam pójdzie na około i otwierając jednostkę podłączy się pod piny serwisowe i korzystając z terminala wpisze ręcznie komendę i włączy emergency. Ale skoro pobrałeś "spolszczenie z chomika" to już znamy dalszy scenariusz ?

Edytowane przez Tekero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Powiem szczerze,że nie doczytałem wcześniej,że wgrywanie spolszczenia może narobić aż takiego bigosu..w zasadzie co jakiś czas pojawia mi się czerwony ekran i restartuje się po 60 sekundach..jedyne co działa to restart MMI trzema przyciskami,bo słychać jak restartuje się napęd DVD.

Znalazłem tez dość ciekawy opis jakiegoś Anglika dość dokładny fakt,że trzeba przy tym trochę wiedzy i na prawdę niedrogiego sprzętu. Może sobie jakoś z tym poradzę a jeśli nie to poproszę o pomoc kogoś z forumowiczów. Kupiłem już też drugie używane MMI wiadomo,że ma tzw. "ochronę komponentu",ale wiem,że to można usunąć. 

Przede wszystkim nie powiedziałem, że mieszkam w UK i właśnie tu będę szukał pomocy.

Spróbuję jeszcze wgrać soft ten który miałem,ale szczerze mówiąc już starałem się wgrywać różne skrypty itd,ale slot nr 1 nie czyta nic..w tym opisie Anglika czytałem,że trzeba doprowadzić do zielonego ekranu dopiero wtedy można wgrać soft. Może mi się uda a może nie choć u mnie jest nieco lepiej,bo przynajmniej ekran nie jest czarny..

Zakupiłem już nowy oryginalny Soft i najnowsze mapy oraz licencje. Szczerze mówiąc nie chodziło mi o żadne oszczędności stać mnie było na audi to i na zakup najnowszych map itd..a widzę tu na forów od razu takie teksty, że ktoś chce taniej,bo ściąga z chomika itd..mi absolutnie o to nie chodziło...

 

IMG_1448.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz drugi unit to kablem vcp możesz przekopiować ochronę z jednego do drugiego (lub wylutowac pamięć eeprom i odczytać adapterem USB za kilka zł).

A instrukcje jak naprawić swoje mmi nie majac skryptu masz tutaj:

https://pastebin.com/raw/STuCE366

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego "Tekero" właśnie tą instrukcję znalazłem i jestem na etapie studiowania jej...już mija wiedza jest większa. Kupiłem redukcję z Rs232 na USB i pobrałem soft Putty tylko nie bardzo wiem jak go obsługiwać...jeśli mógłbyś mi pomóc będę bardzo wdzięczny. Myślę,że dam sobie z tym radę,ale ale potrzebuje jak to zrobić krok po kroku. Czyli jak na razie nic nie zrobię w tym momencie jak mam czerwony ekran tak? Tak jak pisałem próbowałem już wszystkiego i tak jakby slot 1 nie czytał żadnej kary,ale wyczytałem też,że te 60 sekund nie wystarczy na to,żeby wgrać soft dlatego trzeba zlikwidować ten czas i doprowadzić do zielonego ekranu..

Ja wie,że nie każdy mi pomoże,bo to się wiąże z zapłatą jednak uważam,że forum właśnie jest od tego,żeby pomagać. Jeśli ja coś wiem tez nieodpłatnie pomogę a tu od razu mam "propozycje",że ktoś mi może to zrobić oczywiście..odpłatnie

 

Proszę o pomoc

Z góry Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak jeszcze mógłbym pomoc - instrukcja jest step-by-step praktycznie. Używając do tego softu który ci dałem jest dokładnie jak w instrukcji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Już się trochę zagłębiłem w to,ale nie bardzo tylko wiem jak obsługiwać  program Putty szczerze mówiąc nie wiem jak się za niego zabrać..Oczywiście soft ściągnąłem ten od Ciebie Dzięki Bardzo.

Czekam teraz na redukcje z rs232 na usb potem wymontuję mmi, rozbiorę i będę się brał do pracy.Spróbuje to sam zrobić najwyżej uwalę do końca i tyle..kupiłem już inny,więc najwyżej zrobię z nim tak jak napisałeś a w ostateczności podjadę do Audi i mi zdejmą "ochronę komponentu" i tyle.

A może masz jakiś link do filmiku (szybko się uczę)

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiły się softy na chomiku, które ubijają jednostki na tyle skutecznie, że nawet po złączu serwisowym nie ma szans na postawienie na nogi, zostaje wymiana układów bga i wgranie do nich softu programatorem. Kilka takich już miałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shaqal

Na czym polega uszkodzenie unitu?

Może wymyślimy jakieś mniej czasochłonne rozwiązanie. Powiedz coś więcej, może być na PW

Na dobrą sprawę nie powinno się dać uszkodzić unitu spreparowaną aktualizacją na tyle, żeby nie móc wskrzesić go przez złącze krawedziowe

Edytowane przez Tekero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się ubić takim sw jednostkę też takie miałem. Najprawdopodobniej blokowany jest dostęp do obszaru pamięci z poziomu terminala. Nie badałem dalej tematu.

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sam już nie wiem może najpierw sam spróbuję może się uda a może nie w razie czego będę miał drugi w zapasie i tyle. Z racji tego,że mieszkam w Anglii wygodniej by było mi tu kogoś na miejscu znaleźć,ale jeśli nie znajdę będę wysyłał do Polski. A na przyszłość najpierw więcej poczytam zanim się za coś zabiorę. Myślałem,że to jest prostsze tak jak na przykład w mercedesach (posiadam E220) i tam bez problemu to zrobiłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...