Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej Pmo


piotr827

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy czego wymagasz od oleju, jak tego, że uzdrowi Ci silnik, albo przybędzie 40 koni to nie xD

Ale tak już serio to dobra oliwa, chyba aktualnie wygrywa na rynku olejowym stosunkiem jakość/cena. Bo za 120 zł (po tyle kupowałem 4 litry) mamy sporo PAO w składzie a do tego jedne z najlepszych parametrów (patrząc na Noack, HTHS czy nawet Indeks lepkości)

Ale do 1.8 T nie zalewałem tego, wiec odnosnie tego silnika się nie wypowiem dokładnie. Ja lałem do 1.6 i do diesli :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej według danych producenta i po otwarciu butelki wygląda na OK.

Jak będzie w eksploatacji to pokaże przyszłość.

Wiedza i doświadczenie jednostkowego użytkownika jest zbyt mała aby ferować wyroki.

Mój znajomy zalewa dla kilku flot  od jakiegoś czasu Eurola i PMO, póki co wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMO jest super, pisałem już kiedyś swoje odczucia z użytkowania tego oleju na tym forum, możesz poszukać :)

 

Ja przeszedłem z Motula i jestem bardzo zadowolony. Zupełnie inna praca silnika + zdecydowanie mniejsze ubytki oleju. A jak kogoś to nie przekonuje to jeszcze można wejść w parametry tego oleju i porównać z każdym innym. Generalnie ciężko znaleźć coś lepszego w tej cenie.

))

Jedynie to do czego bym się czepił, to dostępność. U mnie w mieście bez problemu idzie go kupić (mieszkam w Wawie), ale byłem u swojej dziewczyny w mieście i w dwóch sklepach motoryzacyjnych nie było ;)

Edytowane przez Koliber731
źle sformułowałem wypowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez zalewalem Motula juz kupilem pmo 5w40 extrime niestety zamowienie kurierem. Teraz tylko zalać go i obserwować ?. Akurat załapałem sie na promocje 4l +4l =30% zniszki tak że na pewno wyszło taniej jeśli chodzi o Motula 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć szukam informacji na temat oleju PMO 5w40. Podobno zmienili bazę olejową (zeszli do ok. 30% PAO) a karta charakterystyki jest nieaktualna, jednak ciekawy jestem czy mimo to ten olej nadal jest dobrą propozycją w przedziale cenowym do około 150zł? Niestety 5w40 Extreme sprzedawany jest w opcjach 4L lub 4+4L a ja potrzebuję 5L więc odpada. Może mi ktoś doradzić czy mimo zmian, które zaszły w tym oleju warto spróbować a może jeszcze coś innego? Obecnie zalany jest Motul 5w40 x-cess czy PMO 5w40 bedzie lepszy jakościowo?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2019 o 11:58, Kristoof89 napisał:

Cześć szukam informacji na temat oleju PMO 5w40. Podobno zmienili bazę olejową (zeszli do ok. 30% PAO) a karta charakterystyki jest nieaktualna, jednak ciekawy jestem czy mimo to ten olej nadal jest dobrą propozycją w przedziale cenowym do około 150zł? Niestety 5w40 Extreme sprzedawany jest w opcjach 4L lub 4+4L a ja potrzebuję 5L więc odpada. Może mi ktoś doradzić czy mimo zmian, które zaszły w tym oleju warto spróbować a może jeszcze coś innego? Obecnie zalany jest Motul 5w40 x-cess czy PMO 5w40 bedzie lepszy jakościowo?

 

Pozdrawiam

Podpinam się to pytania?

Czy obecne parametry oleju PMO extreme są nadal konkurencja dla motul x-cess?

Co sądzicie o PMO 5w40 C3? 

Czy można go zalać ewentualnie zamiast tego PMO extreme i czy PMO 5w40 C3 będzie lepszym wyborem od motula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...