Jump to content

Mokro pod dywanikiem kierowcy

Recommended Posts

Witam, 

Wiem, że podobne tematy już były, ale rozwiązania nadal nie potrafię znalezc. Otóż jakis czas temu zaobserwowałem, że mam mokro pod guma. Po głębszych oględzinach okazało się, że bylo przetarcia w starych wycieraczkach, więc wymieniłem na nowe. Niestety problem nie ustal. Odpływy regularnie sprawdzane i kiedy trzeba odtykane, uszczelek pod ECU uszczelnilem silikonem, bo wydawało mi się, że jest już trochę wytarta. Przez moment miałem wrażenie, że już mokro nie jest, tylko czasem tak troszkę wilgotno. Niestety, ostatnio znów była kałuża, że można by to wykrecac. A zimą tuż, tuż, a nie chce by samochód skorodowal. 

Czy ktoś coś może mi jeszcze podsunac, jakiś pomysł, co zrobić, sprawdzić?

Z góry dzięki

16 godzin temu, rkubik napisał:

Nie zwlekaj z suszeniem, bo robi się chłodno, a w warunkach niskich temperatur usuniecie wilgoci będzie niezwykle skomplikowane.

Wiem, dlatego mi na tym zależy. Ale wiem, że samo suszenie nic nie da, jeżeli przyczyny nie znajdę. 

15 godzin temu, dayd_4 napisał:

A jak z drożnością odpływów z parownika klimatyzacji?

Jak to sprawdzić? Bo z klima faktycznie nic nie robiłem, a też już podejrzewalem

Odpływ klimy jest po stronie pasażera, trzeba zdjąć schowek i odchylić wykładzinę, ale miałbyś też mokro chyba po stronie pasażera. U mnie np. przeciekała szyba czołowa w górnym rogu, sączyło się pod tapicerką i kapało przy uchwycie otwierania maski.

8 minut temu, mszark napisał:

Odpływ klimy jest po stronie pasażera, trzeba zdjąć schowek i odchylić wykładzinę, ale miałbyś też mokro chyba po stronie pasażera. U mnie np. przeciekała szyba czołowa w górnym rogu, sączyło się pod tapicerką i kapało przy uchwycie otwierania maski

Po stronie pasażera jest sucho. A tu próbowałem właśnie znaleźć slad skąd ta woda się bierze, ale po prostu jest tylko plama na środku

Niech jedna osoba wsiądzie do auta, druga leje wszędzie wodą i może się znajdzie.

52 minuty temu, mszark napisał:

Niech jedna osoba wsiądzie do auta, druga leje wszędzie wodą i może się znajdzie.

Ziomeczku wszystko sprawdzane i nic.. 

Znalazłeś rozwiązanie ?

Miałem ten sam problem i okazało się że po ściągnięciu pokrywy gdzie znajdują się wiązki przewodów odczepiona jest rurka wtryskiwaczy prowadząca na tylną szybę.

Miałem takie coś jak byłem jeszcze w posiadaniu Audi , tylko ja miałem 5 cm wody w środku , winowajcą zatkany odpływ pod akumulatorem o którym nie wiedziałem dopiero forum pomogło , kolega cię dobrze naprowadził może wężyk od spryskiwaczy , szyba nieszczelna , odprowadzenie skroplin z klimatyzacji , odpływy w drzwiach i ostatecznie cieknący płyn chłodniczy z nagrzewnicy , płyn jest śliski jak go dotkniesz , zobacz , znalazłeś przyczynę?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2876339.html

Edited by mirokrc