Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różne wyniki przy sprawdzaniu poziomu oleju


fifi1503

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem w sprawdzeniu prawidlowego poziomu oleju. Zaczne od tego ze sprawdzam poziom w mmi i na bagnecie do tego na cieplym silniku i zimnym. Za kazdym razem wyniki sie mocno różnią. 

Na cieplym silniku czyli przy temp. 90 stopni po odczekaniu ok. 5 min po zgaszeniu na mmi wyswietla 6/8 paska. Nastepnie sprawdzam poziom bagnetem i mam 18/24 kreski czyli jest prawidlowy. Nastepnego dnia po przejechaniu ok. 20 km sprawdzam i na mmi pokazuje polowe paska i 10/24 kreski na bagnecie. Kolejnego dnia przed odpaleniem na zimnym silniku sprawdzalem poziom na bagnecie i pokazalo 11/24 kreski. Dzisiaj sprawdzalem na cieplym bylo 5/8 paska i 20/24 kreski na bagnecie. Przejechalem 1200 km od wymiany oleju i filtra. Olej to helix 5w 40.

Czy ktoś spotkał sie z takimi odchyleniami? Jest to dosc dziwna sprawa, nie wiem ile dokladnie tego oleju jest. Nie mam zadnych wycieków.

Audi a4 b8 2.0 tfsi quattro 211 km (CDNC) rok 2010

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABC - poziom oleju sprawdzamy ZAWSZE na zimnym silniku, na ( w miarę ) płaskiej powierzchni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, najlepiej sprawdzac po nocnym postoju, olej w roznych temperaturach ma rozna gestosc, nie zawsze zdola caly splynac do miski olejowej w ciagu kilku minut.. gdy jest goracy to wydaje sie ze jest go wiecej poniewaz on w silniku caly czas pracuje, jest poprostu nazwijmy to "spuchniety", "napowietrzony" itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. 

Mam jeszcze jedno pytanie. Skoro najlepiej sprawdzic na zimnym silniku nastepnego dnia to dlaczego mmi wymaga zeby silnik byl cieply? To samo w przypadku instrukcji sprawdzania bagnetem. Minimum 60 stopni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...