Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Strasznie kopci , odma + pokrywa ?


Mundy96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam Audi A4 B7 1.9 tdi i  strasznie mocno mi kopci i bardzo ciężko się nagrzewa wskazówka od temp. strasznie wolno się podnosi a jak zgaszę i poczekam chwilę to opada znów pomimo przegazówki a wszystko to stało się po tym jak wziąłem się za czyszczenie i według mnie wszystko poskładałem starannie i dokładnie więc nie rozumiem z czego ten problem a więc ostatnio chodzi jak traktor i coś mnie wzięło na lekkie "sprzątanie" więc rozkręciłem zawór egr, wszystkie łączniki, kolektor ssący, przepływomierz oraz chłodnice spalin.

Wszystko to odpowiednio dla każdego elementu  wyczyściłem i dzisiaj skręcam to wszystko kurde taki dym leci że takiego czegoś jeszcze nie widziałem

I jeszcze jedna zapewne kluczowa sprawa a mianowicie odma , pokrywa zaworów a więc ją też zdjąłem i czyściłem , ale w mój nieszczęsny sposób jakoś roz.... tą blaszkę od spodu pokrywy ( wewnątrz ) ona zakrywa taką dziurkę no i nic się nie dało zrobić więc zostawiłem bez. Z moich obserwacji zauważyłem, że gdy otworzyłem bagnet to aż syknął normalnie a jak otworzę to aż leci dym, ja znam te przypadki i wiem, że to odma,  ale czy to byłoby przyczyną takiej chmury z rury ? Jak dodam gazu to normalnie jak z ciepłowni :P  w dolocie nie ma żadnego oleju.

Czy te wszystkie przypadłości to odma ? Czy było coś co mogłem źle zrobić ? Pomocy bo potrzebuję samochodu :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wkleiłem jak działa pokrywa i zawory:

https://a4-klub.pl/topic/415489-tdi-pd-problem-z-pokrywą-zaworów-odmą-niedrożna-odma-i-kopcenie/?do=findComment&comment=5434405

Rozwalenie tej blaszki może skutkować zasysaniem większej ilosci oleju do dolotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...