Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TDI BPW wycierający się wałek rozrządu i szklanki


Miki95

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam problem z moim 2.0 TDI BPW z DPFem. Jakieś 3 lata temu kupiłem auto i po pół roku użytkowania jak się okazało wypadły mi broki w wałkach co przyczyniło się do wytarcia wałka rozrządu. Samochód szarpał i nierówno przyśpieszał i drgał na jałowym. Szklanki nie miały widocznych oznak zużycia a jedynie wałek na krzywkach był przytarty.

Kupiłem wtedy wałek Kolbenschmidt, szklanki pozostały stare wraz z panewkami, wymienione przez mechanika. Auto przejeździło dobrze  25k kilometrów. Olej zmieniany na Castrol, i cholerka nie pamiętam czy spełniał normę 507. ? Problemu z dpfem nie miałem, nie wyskakiwała kontrolka dpf, a jeździłem dużo zarówno po mieście jak i w trasie.

 

Auto zaczęło mi znów źle przyśpieszać, szarpać i drgać na wolnych. Mechanik rozebrał i okazało się że wałek jest wytarty na trzech krzywkach, wyklepane niektóre szklanki oraz przytarte panewki. Ciśnienie oleju, zmierzone na zimnym i ciepłym i jest prawidłowe. Ropa nie przedostawała się do oleju. Dużo jeździłem z wysokimi prędkościami, w związku z czym leciutko ubywało oleju ale nigdy nie spadł poziom poniżej minimum, uzupełniałem. Gdy jeździłem spokojnie olej utrzymywał się na jednym poziomie.  

Kolejny raz nastąpiła wymiana części ok 3 tygodnie temu.

Nowy wałek Kolbenschmidt + nowe panewki + nowe szklanki Ina.

Olej Motul X-clean 8100 Plus 5W30

 

efekt po 200 kilometrach odezwała się jedna szklanka.

Przez 200 kilometrów silnik chodził jak z fabryki. Broki były cały czas na swoim miejscu przez 2,5 roku.

 

W czym leży problem? W oleju czy wadliwie zrobionych częściach?

W załącznikach wygląd wałka Kolbenschmidt i szklanek po przedostaniej wymianie (przejeździły 25k km) 

 

 

 

 

Edytowane przez Miki95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były dwa rodzaje wałka Kolbenschmidt. Na pewno kupiłeś ten mocniejszy 50006343 

Spróbuj zastosować na przyszłość jakiś dodatek do oleju typu LM Ceratec czy Archoil 9200. 

Czasami się tak zastanawiam, czy nie lepiej włożyć do tych nie ori wałków szklanki z INA ale nie te wzmacniane... albo kupić szklanki też z Kolben...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałek wziąłem ten droższy 50006342 on jest do dpf z końcówką AH a 50006343 jest bez dpf z końcówką AF, tak mi się wydaje. Zacząłem teraz szukać po numerze co mi podałeś. bo myślałem że przepłaciłem za gorszy.

Edytowane przez Miki95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Mechanik rozebrał machine i się okazało że po 200km już są lekko trącone popychacze oprócz jednego i na dodatek nie wypełniały się olejem. 

Broki są na miejscu, pompa oleju sprawna, ciśnienie oleju prawidłowe. Czego to może to być wina? Beznadziejna jakość produkowanych szklanek czy coś ze smarowaniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Miki95 napisał:

Mój Mechanik rozebrał machine i się okazało że po 200km już są lekko trącone popychacze oprócz jednego i na dodatek nie wypełniały się olejem. 

Broki są na miejscu, pompa oleju sprawna, ciśnienie oleju prawidłowe. Czego to może to być wina? Beznadziejna jakość produkowanych szklanek czy coś ze smarowaniem? 

zapchane kanały olejowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany oleju co 8-10k km mogłyby zalepić te kanały w przeciagu 40k km? Bo ciała obce raczej by się tam nie miały skąd dostać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...