Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prędkościomierz oszalał


patrykgufi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jeśli w złym miejscu dodałem post to proszę o przesunięcie.

Otóż kilka dni temu jadę sobie jakieś 100+ /h zerkam na licznik a on pokazuje 0. Zwolniłem i wskazówka zacząła się podnosić. Sprawdzałem vagiem i błędów nie ma. W blokach silnika pokazuje prędkość dobrze, tempomat działa. W blokach licznika jak sprawdzałem prędkość spada tak jak na zegarach. Szukałem już informacji na forach i nie znalazłem rozwiązania. Ponoć czujnik przy skrzyni jest winowajca ale często go nie ma i i siebie go nie dojrzałem, chyba że źle patrzyłem. Ktoś miał u siebie podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od któregoś rocznika prędkość jest brana z czujników abs-u a nie z czujnika w skrzyni biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem vagiem sprawdzić czujniki czy wszystkie dobrze pokazują ale po przekroczeniu 25km/h komputer rozłącza połączenie. Licznik wariuje mi po przekroczeniu 70km/h.

Rocznik auta 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku modelowego 2003 prędkość jest brana z absu więc powinieneś mieć czujnik przy skrzyni z lewej strony koło polosi jak dobrze pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta z drugiej połowy 2002 roku to modelowo 2003 tak więc sprawdź proszę swój VIN, jeśli na 10 pozycji masz 2 to najprawdopodobniej masz czujnik w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i mam ten czujnik nad półosią, już go zamówiłem. Sam znać jak wymienię czy licznik działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wymieniłem ten czujnik na nowy zamiennik i działa jeszcze gorzej bo do 40km/h. Zauważyłem że gdy wyciągać owy czujnik, jest on cały mokry w jakimś oleju czy rzadkim smarze. Czy nie powinno być tam w środku sucho?

Dopiero teraz za to się biorę bo po drodze strzelił mi rozrząd:blowup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzyno poza czujnikiem mogl ulec uszkodzeniu element magnetyczny. Sprawdź czy zamiast z czujnika nie możesz wziąć sygnalu ze sterownika abs. Poszukaj na forum, było to opisywane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem i czekam aż dotrze do mnie Ori używka. Jak nie będzie poprawy to będę kombinował z czujnikami ABS jak mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł w końcu owy czujnik i też lipa, pokazuje prędkość do 100 i potem wskazówka spada w dół. Będę kombinował w wolnej chwili z czujnikiem ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak usterka rozwiązana? Znajomy ma podobną usterkę w audi a6 i stąd moja ciekawość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu się w to bawić, teraz licznik zaczął pokazywać prędkość do 120 także lepiej. A z A6 sobie poradziliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patrykgufi napisał:

Nie miałem czasu się w to bawić, teraz licznik zaczął pokazywać prędkość do 120 także lepiej. A z A6 sobie poradziliście?

Miałem podobny temat w a3,okazało się iż przewód od czujnika jest przetarty i zwiera się z masą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...