Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3G Basic na Plus - PDC


Tekero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy po retroficie 3g Basic na Plus będzie opcja zakodowania wizualizacji pdc tak, jak było to w Basicu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacji nie koduje się w MMI tylko w sterowniku PDC, który w FL został przeniesiony do BCM i tu nie ma możliwości zakodowania wizualizacji jeśli PDC jest tylko z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest przedliftowe.

Po zmianie 3G Basic na Plus wizualizacja pojawia się jednak znika po sekundzie (przy czym czujniki cały czas działają).

Jak to zrobić, żeby nie znikała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się do tematu.

A4 B8 2014 MMI 3G Basic,  fabrycznie miałem PDC na tył, dołożyłem przód, oczywiście obsługiwany przez MCE. wrzucona ponowna parametryzacja przez VCP, działają czujniki przód i tył i przycisk ale nie działa wizualizacja, a w ustawieniach menu CAR ustawienia pomocy przy parkowaniu jest wyszarzony. druga sprawa że w wyniku rozpaczliwych miksów z green menu znikło mi w CAR menu AC, oraz nie mam całości tych chwilowych screenów za każdym razem kiedy zmiana nastawy klimatronika.    

Pomocy!

Edytowane przez jeremy_b
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma mnie w tej chwili i nie mogę wrzucic autoscana.
Nie mam żadnych błędów w 10-asys.park, 19-can ani 5F (ani w żadnym innym).

Wszystkie inne sterowniki poza 5F nie uległy wymianie a wizualizacja działała w 3G Basic.
Żadne kodowania nie zostały zmienione a ustawienia w unicie 3g+ oraz green menu zrobione tak, jak były wcześniej w Basicu.
Obecnie przy wbiciu wstecznego pokazuje się ona na 1-2sec i znika. Moduł nadal działa. Sygnalizuje dystans dźwiękiem - znika jedynie wizualizacja.
Znalazłem kilka postów z podobną zagwostka po retroficie na 3g+ jednak nikt nie napisał jak rozwiazał problem.


Może potrzebne ci nr czesci? Mogę ci podać ze starego scana który mam w telefonie.

Moduł PDC: 8K0 919 475 T HW: 8P0 919 475 M Komponent: PARKHILFE 4K H01 0081
GATEWAY: 8T0 907 468 AD HW: 8T0 907 468 K Komponent: GW-BEM 4CAN-M H09 0117

I WCZEŚNIEJSZY UNIT 3G BASIC: 8K0 907 064 CP HW: 8K0 907 064 CP Komponent: BCM2 2.0 H05 0435
(który został wymieniony na jednostkę 8R1 035 670F. Brak błędów, ustawienia w zielonym menu zostały odzwierciedlone, PDC jest zakodowany również w LongCode).

Edytowane przez Tekero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj sę z którego roku masz auto, w profilu chwalisz się rocznikiem 2015 a podajesz informacje, że posiadasz oddzielny sterownik pdc. Podaj pełne informacje to będzie łatwiej pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w drugim moim poście:

Temat dotyczy drugiego w rodzinie auta - A4 B8 przedlift. Na profilu można tylko jedno podać.

Edytowane przez Tekero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak poradziłeś sobie kiedyś z wizualizacją w przedlifcie? 

W dniu 25.09.2019 o 11:53, Tekero napisał(a):

Jak już pisałem w drugim moim poście:

Temat dotyczy drugiego w rodzinie auta - A4 B8 przedlift. Na profilu można tylko jedno podać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...