Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0 TDI plus hybryda


Krzysiek.Bln.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mysle nad taka kombinacja: 

gtb2260vk billet stageI 1.jpg
TOP-TUNE.PL

TURBO HYBRYDOWE GTB2260VK NEW STAGE I 360HP   DO 3.0TDI 225/240KM AUDI A4 A5 A6 Q5 SILNIKI: CAPA / CCWA / CCWB   NUMERY:...

Do tego 

Pytanie. Co sadzicie o takim ukladzie?  Czy da rady ogarnac to razem z DPFem? Znacie kogos w zachodniej Polsce kto by to ogarnal razem z programem?

Pozdrawiam

Edytowane przez Krzysiek.Bln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2019 o 20:31, Krzysiek.Bln. napisał:

Pytanie. Co sadzicie o takim ukladzie?  Czy da rady ogarnac to razem z DPFem? Znacie kogos w zachodniej Polsce kto by to ogarnal razem z programem?

  1. zrób hybrydę ze swojej,
  2. IC weź 300, 230 dobra do 2l,
  3. z DPF jak będzie dobrze to da radę,
  4. chyba każdy ogarnięty tuner, to stare auta  i grubych modów bardzo dużo.
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcin4x4 napisał:
  1. zrób hybrydę ze swojej,
  2. IC weź 300, 230 dobra do 2l,
  3. z DPF jak będzie dobrze to da radę,
  4. chyba każdy ogarnięty tuner, to stare auta  i grubych modów bardzo dużo.

Dzieki wielkie. Najbardziej sie  obawialem, ze z DPFem bedzie problem i tak prawde mowiac niewiele wiem o hybrydach. Wynalazlem takie strony z turbo i IC dzieki wyszukiwarce. Moze ktos ma swoje namiary, sprawdzone lub moze ktos tu z klubu ogarnia takie rzeczy? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,

Odnośnie hybryd do 3.0TDI spore doświadczenie ma TC Turbo z Łodzi.

Pogadaj z nimi:

14479635_1098563786906486_35202348503169
M.FACEBOOK.COM

Tc-Turbo Turbosprężarki Łódź, Łódź. 10 155 osób lubi to · 15...

Pozdrawiam ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, black4 napisał:

Krzysiek,

Odnośnie hybryd do 3.0TDI spore doświadczenie ma TC Turbo z Łodzi.

Pogadaj z nimi:

14479635_1098563786906486_35202348503169
M.FACEBOOK.COM

Tc-Turbo Turbosprężarki Łódź, Łódź. 10 155 osób lubi to · 15...

Pozdrawiam ?

Dzieki wielki. Ogromny plus w tej firmie to 24 miesieczna gwarancja przy polrocznej w tej co ja wynalazlem. Jutro zadzwonie. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krzysiek.Bln. napisał:

Dzieki wielki. Ogromny plus w tej firmie to 24 miesieczna gwarancja przy polrocznej w tej co ja wynalazlem. Jutro zadzwonie. 

z której przy nie fachowym montażu i tak nie skorzystasz :)

9 godzin temu, Krzysiek.Bln. napisał:

Najbardziej sie  obawialem, ze z DPFem bedzie problem i tak prawde mowiac niewiele wiem o hybrydach. Wynalazlem takie strony z turbo i IC dzieki wyszukiwarce. Moze ktos ma swoje namiary, sprawdzone lub moze ktos tu z klubu ogarnia takie rzeczy? Pozdrawiam

DPF stawia opór przy okolicy 360ps, pod warunkiem że jest zdrowy to problemu nie będzie, oczywiście brak rozprężenia wydechu trochę ogranicza pole manewru jeśli chodzi o tuning.

Hybrydy są różne, tą którą podałeś w linku to podstawowa modyfikacja a przykładowa moc wyssana z palca. Kiedyś były popularne 3 rodzaje modyfikacji, dzisiaj dwie bo podstawowe wszyscy zjeżdżali. Generalnie nie bierz stage 3 (potencjał na 400ps) bo tam już masz odczuwalnego laga a eksplozja mocy też jest średnio komfortowa w codziennym użytkowaniu.

IC z FMIC jest ok, po prostu weź większy niż w linku.

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, marcin4x4 napisał:

z której przy nie fachowym montażu i tak nie skorzystasz :)

DPF stawia opór przy okolicy 360ps, pod warunkiem że jest zdrowy to problemu nie będzie, oczywiście brak rozprężenia wydechu trochę ogranicza pole manewru jeśli chodzi o tuning.

Hybrydy są różne, tą którą podałeś w linku to podstawowa modyfikacja a przykładowa moc wyssana z palca. Kiedyś były popularne 3 rodzaje modyfikacji, dzisiaj dwie bo podstawowe wszyscy zjeżdżali. Generalnie nie bierz stage 3 (potencjał na 400ps) bo tam już masz odczuwalnego laga a eksplozja mocy też jest średnio komfortowa w codziennym użytkowaniu.

IC z FMIC jest ok, po prostu weź większy niż w linku.

 

 

Jestem laikiem wiec i tak skladanie pozostawiam warsztatowi. Jeden mam wstepnie dogadany ale moze jest jakis polecany z forum w zachodniej Polsce? Najlepiej taki ktory od razu programem to wszystko ogarnie? DPF musi pozostac bo auto musi przechodzic przeglady w Niemczech. Celuje w okolice 340-360 i zobacze czy sie uda.  Co masz na mysli w kwestii rozprezenia wydechu? Dziekuje za wszelkie wskazowki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2019 o 10:36, black4 napisał:

Krzysiek,

Odnośnie hybryd do 3.0TDI spore doświadczenie ma TC Turbo z Łodzi.

Pogadaj z nimi:

14479635_1098563786906486_35202348503169
M.FACEBOOK.COM

Tc-Turbo Turbosprężarki Łódź, Łódź. 10 155 osób lubi to · 15...

Pozdrawiam ?

Nie mozna sie z nimi skontaktowac. Telefon jeszcze z nagrana wiadomoscia o urlopie z sierpnia. Mam nadzieje ze na maila odpowiedza. Szkoda, bo ich gwarancja 2-wu letnia to rewelacja.

Edytowane przez Krzysiek.Bln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta gwarancja to raczej placebo, nie znam firmy która uznaje takie rzeczy.

https://perunturbo.pl/ ale też się możesz nie dodzwonić :P

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2019 o 23:11, marcin4x4 napisał:

ta gwarancja to raczej placebo, nie znam firmy która uznaje takie rzeczy.

logo-perun-www.gif
PERUNTURBO.PL

Turbosprężarki do zastosowań sportowych. Sprzedaż, modyfikacja, regeneracja. Anodowane koła kompresji. Hybrydowe turbosprężarki. Hybrid...

 

Dziekuje. Zadzwonie tam za okolo dwa tyodnie, priorytety sie zmienily.  Dostalem dzwona i musze teraz na biegu blacharke zrobic ale przynajmniej zmienie na polift za kase z ubezpieczalni. Zadzwonie tam za okolo dwa tyodnie i dam tu znac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek.Bln. napisał:

Dziekuje. Zadzwonie tam za okolo dwa tyodnie, priorytety sie zmienily.  Dostalem dzwona i musze teraz na biegu blacharke zrobic ale przynajmniej zmienie na polift za kase z ubezpieczalni. Zadzwonie tam za okolo dwa tyodnie i dam tu znac. Pozdrawiam

zrób od razu FMIC jak dostałeś w przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, marcin4x4 napisał:

zrób od razu FMIC jak dostałeś w przód.

Dostalem ale delikatnie lecz mimo to blotnik, lampa, zderzak i maska do wymiany bo w szpachlowanie czy klejenie plastikow nie chce sie bawic. Nie jestem nawet zly bo zrobie z niego polifta :) Jeszcze mam pytanko w sprawie IC. Polecasz 300 ale to wymiar wysokosci czy glebokosci? Inaczej napisze. Czy 300 bedzie wystawac nizej od oryginalnego ? Zalezy mi aby wszystkie przerobki byly ukryte. Przepraszam za   dziwne i lakoniczne dla Ciebie pytania ale jestem amatorem w tych sprawach. Pozdrawiam

Edytowane przez Krzysiek.Bln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcin4x4 napisał:

Dziekuje za pomoc :) Jutro zamowie. Masz u mnie flaszke. Jak bedziesz w okolicach Berlina, daj znac :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2019 o 23:11, marcin4x4 napisał:

ta gwarancja to raczej placebo, nie znam firmy która uznaje takie rzeczy.

https://perunturbo.pl/ ale też się możesz nie dodzwonić :P

Rzeczywiscie, dodzwonic sie nie idzie :) Napisalem wiadomosc . IC juz w drodze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...