Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S4 B7 kontrolka ciśnienia oleju na trasie


Sebastian.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj jadąc autostrada po przejechanych 70km nagle wyskoczyła czerwona lampka alladyna. Inaczej mówiąc kontrolka "Oil pressure" migała do momentu zatrzymania auta i zgasła. Zgasiłem auto, ruszyłem i znów po rozpędzeniu do 60kmh zapaliła się owa lampka. 15min postoju i ruszyłem dalej, lampka nie zapaliła się przez kolejne 50km, postój 30min i podróż dalej. Kolejne 60km przejechane i lampka znów się zapaliła. Silnikowi nie brakuje mocy, chodzi równo, nic nie stuka, nie puka, nie hałasuje. Dodam, że jest to dosyć świeży zakup.  W zeszłym roku były robione lancuchy, uszczelki pod glowicami i różnego typu bzdety (poprzedni właściciel) . Co może być przyczyną tak zaplajacej się lampki? Stan oleju w normie. 

 

Rok 2007 przebieg 140kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się to jak najszybciej wykonać. Mozesz mi powiedzieć jakie ciśnienie powinno być na wolnych obrotach i w zakresie 2000rpm +?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wolnych obrotach minimum 1 bar

przy 2000 br/min minimum 2.5 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dev napisał:

na wolnych obrotach minimum 1 bar

przy 2000 br/min minimum 2.5 bara

Dzięki bardzo, sprawdzę manometrem jak tylko będę miał chwile czasu. Jeśli ciśnienie niższe to spodziewać się uszkodzonej pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że na czujniku ciśnienia oleju a raczej na wtyczce znajduje się sporo oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dev napisał:

bardzo mozliwe że jest uszkodzony

Dzisiaj po odpięciu kostki od czujnika znalazłem sporą ilość oleju w kostce. Nie tylko w niej ale i w czujniku. Do tego lekko przetarty kabel od czujnika przy samej kostce. Oczywiście jutro zamawiam kostkę, kawałek kabla , czujnik i wymienię olej. Tylko teraz kolejne pytanie.. czy mógłby to być winowajcą pojawiającej się kontrolki jeśli zapala się tylko na rozgrzanym silniku?

IMG_20190922_134806.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dev napisał:

Jak najbardziej

Dziękuję ślicznie za szybką odpowiedź. Mógłbyś mi proszę sprecyzować jak dokładnie ma.wplyw rozgrzany silnik/olej na wyskakiwanie błędu? Chciałbym to dokładniej zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wraz ze wzrostem temperatury spada cisnienie oleju, czujnik nie jest szczelny stad i problem

czujnik kup ori, zadnej podróby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dev napisał:

wraz ze wzrostem temperatury spada cisnienie oleju, czujnik nie jest szczelny stad i problem

czujnik kup ori, zadnej podróby

Mam rozumieć, że ciśnienie spada ponieważ olej staje się rzadszy? Olej Valvoline 5w40 zamówiony więc przy okazji wymiany czujnika , kostki i wiązki będzie wymieniony. Czy 5w40 będzie odpowiedni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sebastian. napisał:

 Czy 5w40 będzie odpowiedni? 

jo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana czujnika oraz nowa kostka + kawałek kabla i uszczelki w kostce wyjaśniła problem. Od zeszłego tygodnia zrobione, jeździ i wszystko jest wporzadku.

Gdyby ktoś potrzebował numery części do 4.2 BBK:

06A919081J - Czujnik ciśnienia oleju 

000979019EA - Kabel (pozłacany) 

1J0973081 - Kostka 

Uważam iż temat można zamknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...